MCU’da MEPHISTO Rolü İçin Sacha Baron Cohen Söylentisi!

sacha-baron-cohen-mephisto

Yeni bir söylenti Mephisto‘nun Marvel Sinematik Evrenine geleceğini öne sürüyor. Karakterin Wandavision‘daki Westview karmaşasının arkasındaki beyin olarak görüneceği yönünde yoğun spekülasyonlar vardı. Ancak sonrasında durumun böyle olmadığı ortaya çıktı. Zamanla, WandaVision dizisi etrafında dönen spekülasyonlar Mephisto’nun Marvel hayranları arasında bir tür espri malzemesi haline gelmesine bile yol açtı.

Kötücül varlık henüz MCU’da sahneye çıkmadı, ancak bir söylentiye göre gelecekte kendisini oynaması için bir aktör ile anlaşılmış.

Sacha Baron Cohen, Mephisto Rolünde Mi Olacak?

Bu söylentinin sahibi olan MyTimeToShineHello‘ya göre, Borat ve The Dictator‘ın yıldızı Sacha Baron Cohen‘in 2023 sonbaharında çıkması beklenen Disney+ dizisi Ironheart’ta Mephisto’yu canlandırması planlanıyor. Dizide Dominique Thorne, Marvel’ın tanımıyla “Iron Man’den bu yana en gelişmiş zırh takımını yaratan” genç mühendis Riri Williams rolünde olacak.

Ayrıca iddialar aarasında Mephisto’nun The Hood‘a güçlerini vermekten sorumlu olacağı da bulunuyor. The Hood, nam-ı diğer Parker Robbins, sihirli botları ve pelerininden kaynaklanan mistik yeteneklere sahip bir kötü adam. Anthony Ramos (In the Heights) tarafından canlandırılacak karakterin Ironheart’ta görünmesi planlanıyor.

MyTimeToShineHello ayrıca Mephisto’nun MCU’da ileriye dönük olarak önemli bir varlık olmasının beklendiğini belirtti: “Kesinlikle uzun vadeli. Ama Ironheart’de sadece tadımlık olarak görünecek.”

Söylenti ile Karakter Twitter’da Trend Oldu

The Cosmic Circus’tan Lizzie Hill de Twitter’da bu söylentiye değindi: “Evet, Sacha Baron Cohen’in ‘Ironheart’ ile ilgilendiğini duydum ve buna biraz güvenim var. Onun Dormammu değil ama Mephisto rolünde olacağına yönelik söylentilerinin doğru olabileceğine inanıyorum. Bunu zaman gösterecek.”

Kağıt üzerinde büyük, mistik bir karakterin Ironheart gibi görünüşte teknoloji odaklı bir dizide tanıtılması garip görünebilir. Ancak, Marvel Studios tarafından D23 sırasında dizinin teknolojiyi büyüyle karşı karşıya getireceği açıklanmıştı.

Bunu göz önünde bulundurduğumuzda, Williams’ın solo dizisinde küçük bir kapasiteyle de olsa Mephisto’nun yer alması ihtimal dışı değil. Yine de, her söylentide olduğu gibi bu bilgiyi şüphe ile karşılamak gerekir. Nihayetinde en doğrusu, Marvel Stüdyolarından gelecek olası bir güncellemeyi ya da Ironheart’ın yayınlanmasını beklemek.

Ironheart’ın 2023 sonbaharında Disney+’a gelmesi planlanıyor. Ondan önce, Riri Williams Black Panther’de ilk çıkışını yapacak. Black Panther: Wakanda Forever 11 Kasım 2022’de sinemalarda olacak.

fanzade.com editörü