McFarlane, DiCaprio’yu Yeni SPAWN Filminin Yıldızı Yapmak İstiyor

Sanatçı Todd McFarlane’in yaklaşan Yeni Spawn filminde, daha doğrusu Spawn filmini yeniden yapımında  oynatmak için düşündüğü çok özel bir oyuncu var: Leonardo DiCaprio. Vulture’a konuşan McFarlane, senaryoyu yazarken DiCaprio’nun Wolf of Wall Street performansının ona ilham verdiğini söyledi.

McFarlane, “Yazarken, aklımda Leonardo DiCaprio vardı” dedi ve ekledi “The Wolf of Wall Street filmini izleyenlerin görüp görmediklerini veya fark edip fark etmediklerini bilmiyorum ama DiCaprio’nun  oynadığı karakterde bir maniklik var. Duygusal olarak düzensizlik gösteriyor.  Spawn filminde, hem normallik, hem manyaklık, hem de öfke ve neşeyi bir araya getirebilecek birine ihtiyaç duyuyorum.” 

Spawn,  gerçek adıyla yarbay Al Simmons Mayıs 1992’ de ilk sayısı ile raflardaki yerini aldı. Karakteri  Todd McFarlane, Image Comics için yaratmıştı. Çıktığı yıldan itibaren hızlı bir popülarite yakalayan Spawn, özellikle 90’lı yıllara damgasını vurdu. Wizard dergisinin Top 200 Comic Book Characters of All Time sıralamasında 60.sırada, Empire’ ın The 50 Greatest Comic Book Characters sıralamasında 50. sırada ve en son IGN’in Top 100 Comic Book Heroes sıralamasında 36.sırada kendine yer buldu.

1997’de çekilen Spawn filmini başrolünde Amerikalı oyuncu Michael Jai White başroldeydi. Kendisi çizgi roman uyarlaması filmler içinde ilk büyük rol alan afro-amerikan oyuncu oldu.

Ne dersiniz sizce Leonardo DiCaprio, yeni Spawn filmi için doğru seçim olur mu?