Legion İkinci Sezonu Çizgi Roman Hikayesinden Farklı İşlenecek

legion
Legion.Dan Stevens as David

FX televizyonlarında yayınlanan Legion ilk sezonunun sonuna yaklaşıyor ve şimdiye kadar fanlar ve eleştirmenlerden standart “süper kahraman” formatını sıra dışı ve -bazen kafa karıştırıcı olsa da- zekice bir biçimde işleyerek büyük alkış topladı. Bununla birlikte kaynak materyalden belli unsurları almayı reddederek bazı konuları farklı ele almışlardı.

Her ne kadar X-Men filmleri ve çizgi romanlarla eşdeğer sürede ilerlese de buna bağlı kalmak zorunda değil elbette. Geçen hafta Charles Xavier’in gerçek babası olduğuna dair birkaç ipucu verilmişti (X biçiminde tekerli tekerlekli sandalyede kel bir adam çizimi görmüştük), ancak kendisinin isminden söz edilmemişti.

Dizinin ikinci sezonunda çizgi romandaki karakterleri doğrudan referans vererek kurgulamalarını bekleyen varsa hala; dizi sorumlusu Noah Hawley, konuyla ilgili CBR’ye bir takım şeyler söyledi:

Sanırım Fargo ile yaptığımız gibi, bu evrene gerçekten aşina olan hayranları düşünüyorum, bazı bağlantıları ve hikayeleri çok iyi bildiklerinden dolayı onları gerçekten takdir ediyorum. Ama aynı zamanda, hedefim her zaman bu karakteri bir diyaloğa sokup kendi hikayelerimden birini anlatmaya, benim için ilginç bir şey olarak kullanıp bu karakterin kim olduğunu ve nasıl bir maceranın temelini oluşturduğunu anlatmaya çalışmak; onu, tam anlamıyla çizgi romanın sorunlarını tekrar canlandıran türden işlemek değil.

Bazıları biraz hayal kırıklığına uğramış olabilir, ancak Hawley, eninde sonunda göreceğimiz fikirlerin veya karakterlerin tanıdık olduklarını söyledi.

Belki de yayınlanacak bir sonraki bölüm ile ne demek istediğini daha iyi anlayabiliriz. 🙂