ABD’li Binbaşı: Yu-Gi-Oh’un Yaratıcısı İnsanları Kurtarmaya Çalışırken Ölen Bir Kahraman

Yu-Gi-Oh’un yaratıcısı Kazuki Takahashi geçtiğimiz Temmuz ayında denizde vefat etti. Otopside ölüm nedeni boğulma olarak belirtilmişti. ABD ordu mensuplarına yönelik bir haber kaynağı olan Stars and Stripes, Takahashi’nin başkalarını boğulmaktan kurtarmaya çalışırken öldüğünü söylüyor.

Yomitan’daki Torii İstasyonu’nda harekât yardımcısı olan Binbaşı Robert Bourgeau, bir kadın ve bir Amerikan askeri ile 11 yaşındaki kızlarının büyük bir akıntıya kapıldığını fark edip suya atlamış. Kıyıdan yaklaşık 100 metre uzakta olduklarını belirten Bourgeau verdiği demeçte “Anne ve kızı tuttum ve var gücümle suda ilerlemeye çalıştım” diyor.

Bu sırada Bourgeau’nun birçok öğrencisi Yu-Gi-Oh’un yaratıcısı Takahashi’nin insanlara yardım etmeye çalıştığını görmüş olsa da tüm bu karmaşa içinde Bourgeau’nun kendisi Takahashi‘yi görmediğini belirtiliyor.

Sahil Güvenlik sözcüsü Takahashi’nin kurtarma girişimine katıldığını doğrulamayı reddetti, ancak o günkü eylemleri Ordu tarafından sağlanan birkaç yeminli tanık ifadesinde ayrıntılı olarak yer alıyor.

Tüplü dalış eğitmeni olan Bourgeau, o gün saat 14:00’ten hemen sonra Mermaid’s Grotto’da bir çift öğrenciyle buluştu.

Yu-Gi-Oh'un yaratıcısı
Binbaşı Bourgeu Yu-Gi-Oh’un yaratıcısı Takashi’yi akıntıda göremediğini belirtiyor

Binbaşı Çok Üzgün Olduğunu Belirtiyor

Bu sırada neredeyse boğulacak olmasına rağmen Bourgeau kadını, kızını ve askeri kurtardı. Takahashi’yi görüp ona zamanında yardım edemediği için acı çektiğini belirtti.

Bourgeau, Takahashi’ye duyduğu hayranlığı dile getirmekten kaçınmadı. “O bir kahraman. Başka birini kurtarmaya çalışırken öldü.”

Bourgeau üç kişiyi kurtardığı için madalyaya aday gösterildi. Military-Ranks.org bu madalyayı şu şekilde tanımlamaktadır: “Performans, silahlı bir düşmanla çatışma içermeyen koşullar altında kişisel tehlike veya tehlike ve gönüllü yaşam riski içermelidir.”

Asıl adı Kazuo Takahashi olan mangaka 60 yaşında hayatını kaybetti. Dünya çapında sevilen Yu-Gi-Oh serisi ile tüm zamanların en başarılı mangakalarından biriydi.

Kendisini tekrar saygı ile anıyoruz.

GEÇMİŞE YOLCULUK : YU-GI-OH! DUEL LINKS!

fanzade.com editörü