Fox Yeni Marvel Macera Serisi İçin Çalışmalara Başlıyor

FOX’tan David Madden, FOX’un yeni bir Marvel aksiyon- macera serisi için deneme çalışmaları yaptığını duyurdu.

İsmi henüz belli olmayan Fox Marvel projesi, çocuklarının mutant güçlere sahip olduğunu keşfeden sıradan iki ebeveyne odaklanıyor. Aile düşmanca devlet politikasına karşı kaçmaya zorlanıp bir yeraltı mutant şebekesine katılır ve hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalır. Serinin yapımını 20th Century Fox Televizyonu ve Marvel Televizyonu üstleniyor. Fiziksel prodüksiyonu ise 20th Century Fox yapacak.

Madden bu konuda şunları söylüyor:

“Marvel ile ilgili bir şeyi geliştirmek ağımızın önceliği ve Matt Nix  bizi bu heyecan dolu evrene taşıdığı için de oldukça memnunuz. Bir çizgi roman macerası, duygusal ve karmaşık ilişkiler, ve çizmek için zengin bir mitoloji mevcut. Projenin arkasındaki parlak ekiple seri, büyük, eğlenceli ve heyecan verici olacak.”

20th Century Fox’tan Jonathan Davis‘in projeyle ilgili fikirleri şöyle:

“FOX için yapılan bir TV serisinde Marvel ile çalışmak, geliştirme başkanı Michael Thorn ve stüdyodaki tüm herkes için profesyonel bir rüya olmuştur. Matt, Lauren, Bryan, Simon, Jeph ve Jim yaratıcı kadronun dinamolarıdır ve kolaylıkla yeni sezonun en heyecan verici serisi olacak bu projeye başlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Marvel’den Jeph Loeb’in düşünceleri ise şu şekilde:

“Marvel TV, 20th Century Fox ile birlikte ilk projesini hayata geçirecek olmaktan oldukça heyecanlı. Matt, X-Men’in büyük bir hayranı ve X-Men evrenini zengin karakterler ve yüksek tansiyonlu maceralarıyla ele alarak tam olarak FOX’ta görmek istediğimiz şeyi gösterecek. Tamamen eşsiz bir şey ortaya koyacak mükemmel bir takım oluşturuldu.”