Marvel NOW!’dan Solo Karakterine Solo Seri Geliyor

Marvel’in yan karakteri Solo, 30 yılın ardından “Marvel NOW!”un bir parçası olarak ilk solo serisine kavuşuyor.

Marvel’in Solo ile ilgili planları “Divided We Stand” ‘da ortaya çıkmış ve geçtiğimiz günlerde de başlığı belli olmuştu. Kitap üzerinde sanatçı Paco Diaz ile birlikte çalışan yazarlar Gerry Duggan ve Geoffrey Thorne ile yapılan röportajda konuyla ilgili daha fazla bilgi ortaya çıktı.

solo marvel now

ComicVine’a konuşan Duggan:

“Özünde kitap aksiyonlu bir casusluk çizgi romanı olacak, macera ve eğer şanslıysanız biraz da romantizm içerecek. Hepimiz plana dahil olacağız.” dedi.

Thorne ise:

“Odak noktamız tamamen Solo olacak. Diğer herhangi bir kitaptan daha fazla Solo’ya odaklanacağız.” dedi.

İlk olarak 1986 yılındaki Web of Spider-Man #19’da  David Micheline ve Marc Silvestri tarafından oluşturulan karakter, Cullen Bunn’ın yazdığı  Deadpool & Mercs for Money’nin yan ürünü olarak Duggan tarafından yazılan şu anki Deadpool serisiyle üne kavuştu.

Duggan bu konuda:

“Deadpool’daki boşluklar benim için bir ödül gibiydi. Cullen’ın oldukça geniş bir alanı vardı ama Geoff ve ben   Mr. Bourne’u bu kitabın ana konusu yapacağız. Trajik bir geçmişi ve karanlık bir geleceği var. İlk sayıda oldukça önemli bir konuya takılacak.” dedi.

Duggan, Solo’nun gerçek isminin James Bourne olacağını ve muhtemelen  film dünyasının iki süper ajanı James Bond ve Jason Bourne’nun bir karışımı olacağını söylüyor.