Mavi Pelerinli DOCTOR STRANGE Tasarımı Çok Havalı Görünüyor

Marvel Stüdyoları görsel geliştirme bölümü başındaki isim Ryan Meinerding, Doctor Strange karakteri için daha önce kullanılmamış bir tasarımı paylaştı. Burada yüce büyücüyü mavi pelerin ile görüyoruz.

Mavi pelerinli Doctor Strange ‘i daha önce görmüş müydünüz? Bu konsept tasarımında Stephen Strange, mavi renkte bir levitasyon pelerini ile karşımıza çıkıyor. 2016 yılında Scott Derrickson tarafından yönetilen filmde kahramanımız Dormammu’yu yenmiş ayrıca Avengers: Infinity War’da yapılması gerekenleri ayarlayarak Dünya’nın En Güçlü Kahramanlarına Avengers: Endgame’de zafer kazandırmıştı.

MCU mimarı Kevin Feige, 3. faz için bir Doctor Strange filmi geleceğini duyurduğunda hayranlar hem heyecanlı hem de kaygılılardı. Marvel kütüphanesindeki en esrarengiz kahramanlardan biri, Marvel Stüdyoları sayesinde filme uyarlandığında genel izleyici kitlesine daha cazip gelebilmesi için karakterin hikayesinin nasıl sunulacağı merak ediliyordu.  Neyse ki Derrickson ve ekibi bunu yapmanın bir yolunu buldular ve çekirdek özelliklerden kopmadan karakterin bazı yönlerini basitleştirdiler. Şimdi ise filmin çıkışından dört yıl sonra kahraman, filmdeki en popüler anahtar karakterlerden biri. Bununla birlikte bu farklı konsept tasarımı, hikayede işler biraz farklı şekilde ilerleseydi karakterin biraz farklı görünebileceğini imâsını veriyor.

Marvel Stüdyoları görsel geliştirme bölümü başkanı Ryan Meinerding tarafından paylaşılan Strange’i tam savaş kostümünde tasvir eden bir örneği aşağıda görüyorsunuz. Gözle görülür en büyük fark kırmızı pelerinin yerini mavi pelerinin almış olması.

 Mavi Pelerinli DOCTOR STRANGE
Mavi Pelerinli DOCTOR STRANGE

 


 

Meinerding, bu konsept tasarıma ilişkin ek bir açıklama yapmış olmasa da, bu tasarımın Doctor Strange karakterinin çizgi romanlarındaki ilk zamanlarında giydiği mavi renkteki pelerinden esinlenildiğini söylemek mümkün. Bu versiyon daha az güçlüydü. Daha sonra çırağı Rintrah’a geçti. Kırmızı pelerin ise Ancient One karakterinin Doctor Strange’e hediyesiydi. Ve bu pelerini Dormammu’yu yendikten sonra aldı. Bununla birlikte, kahramanın çoğunlukla kırmızı pelerinli olduğu düşünüldüğünde Marvel Stüdyoları mavi olanı tamamen atlamayı ve hemen ona kırmızı olanı vermeyi tercih etmiş olabilir.

Bu yazı da ilginizi çekebilir: Marvel Elmasının Bir Yarısı John Krasinski’yı, Diğer Yarısı da Doctor Strange 2 Filmini İlgilendirmekte!

Peki siz bu tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorum yapmayı ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Bu arada Youtube kanalımızı ziyaret ettiniz mi? Sağ aşağıda gördüğünüz yuvarlak Youtube simgesine tıklayarak kanalımıza gidebilirsiniz.