Sinemada MUHTEŞEM Görünecek 5 MUTANT

X-Men, çizgi romanlardaki en tanınmış takımlardan biri ama gözden kaçmış ve bilinmeyen pek çok üyesi de var. Takımın en havalı yönlerinden biri, güçlerinin tuhaf ve olağan dışı doğası. Marvel evreninde X-Men takımındakiş gibi birçok mutant var. Bazı mutantları sinematik evrende de görmek istiyoruz. İşte bunların arasından seçtiğimiz 5 mutant.

Franklin Richards

Franklin Richards

Franklin, geçmişteki başarısız Fantastic Four deneyimi göz önüne alındığında uzun bir yolu var gibi gözükse de, bu genç mutant için beklemeye değer.  Reed ve Sue’nin oğlu olan Franklin Richards, tanrısal güçleri olan gerçeklik bükücü bir mutant. Bir evren yaratabiliyor, başka bir evrendeki tehdidi geri püskürtebiliyor ve daha birçok şey yapabilmekte. Zaman zaman bir yetişkin gibi görünse de çizgi romanlarda onun hakkındaki en enteresan şey, onun yaratıcılık ve merakla dolu küçük bir çocuk olması. Sadece bu  bile bir film için yeter de artar.


Fantomex ve E.V.A.

Fantomex and E.V.A.

Wolverine ve Deadpool’u ortaya çıkaran aynı program sayesinde asıl adı Charlie Cluster olan Fantomex’in kendine ait oldukça harika yetenekleri var. Ama onun hakkındaki en acayip şey,  E.V.A adında, sinir sisteminden oluşmuş bir varlığa sahip olması. Bu varlık Fantomex ile telepatik ve simbiyotik bir bağ içindedir, Fantomex’in dışında da hareket edebilir, dışardayken organik bir uçan daireye benzer ve Fantomex tarafından ulaşım için kullanılır.  Bu beyaz perdede oldukça tuhaf duracaktır ama zaten kim normal bir X-Men filmi görmüş ki.


Dust

dust

Sooraya Qadir, takımdaki en eşsiz ve ölümcül yeteneklere sahip olan kişi; vücudunu toza dönüştürebiliyor. Bunun üzerinde bir miktar kontrolü var. Yeteneğini  bazen dostlarını korumak için kullanıyor bazen de düşmanlarına zarar vermek için. Dust, Afganistan kökenli ve  Xavier okuluna taşındıktan sonra da, İslam’a duyduğu saygıyla kendi özgür seçimi olarak peçesini ve çarşafını giymeye devam ediyor. Özel hayatı ve güçleriyle şüphesiz beyaz perde için ilgi çekici bir karakter.


Mercury

mercury

Mercury (Cessily Kincaid) Dust’ın istikrarlı bir takım arkadaşı ve benzer güçlere sahip. Mercury, vücudunu kuma değil ama likit metale çevirebiliyor ve bıçak, pençe, çivi ve başka her neye ihtiyacı varsa onun formuna dönüştürebiliyor. T-1000’i düşünün ama ondan çok daha havalı. En etkileyici olanı X-Men ile son uçuşlarından birinde World War Hulk’a büyük bir darbe indirmesiydi. Belki bunu beyaz perdede göremeyeceğiz ama onun gücü kesinlikle bir göz atmaya değer.


Armor

armor mutant

Kendini yaşayan bir silaha dönüştüren mutantlarda bir eksik yok ama çok azı kendini bir kalkana dönüştürebilir. Hisako Ichiki, kendi etrafında psişik bir zırh oluşturabiliyor ve her ne kadar samuraydan esinlenilmiş bir dizayn seçse de bununla, eşyaları bir  robot ve ejderha gibi kullanabilmekte.