FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

DC COMICS'deki Gelmiş Geçmiş En Hızlı 10 Karakter

DC Comics'in en hızlı karakterleri

13

Flash dizisinin 2. sezonunda yeni süper-hızlı karakterlerin gelecek olmasıyla birlikte DC'nin geçmişten bugüne hız gücünü elinde bulunduran karakterlerine bir göz atalım dedik.

İşte DC Comics'deki Gelmiş Geçmiş En Hızlı 10 Karakter

10. Savitar

Savitar

Aslında süpersonik bir hız pilotu olan Savitar, süper hız gücünü deneysel uçağının yıldırımla çarpışması sonucu kazandı. Bu olaydan sonra Hızın Tanrısı Hindu olarak anılmaya başlayan Savitar'ın başkalarının hızlarını soğurması gibi eşsiz yetenekleri var fakat ne yazık ki düşmanı olan West bundan etkilenmiyor.

 

9. Johnny Quick

johnny quick

Crime Syndicate of Earth-3'te Flash'ın kötü versiyonu olarak karşımıza Johnny Quick çıkıyor. Bu dünyada kural yok, kahraman yok; Justice League'teki her üyenin kötü bir versiyonu Crime Syndicate'te bulunuyor. Johnny Quick en son, Crime Syndicate'nin dünyayı geçici olarak ele geçirdiği Forever Evil'da ortaya çıktı.

 

8. Max Mercury

max mercury

İlk olarak 1940'ta ''Quicksilver'' olarak kısa bir süreliğine ortaya çıkan Max Mercury, yıllar sonra yazar Mark Waid tarafından 1830'lara zaman yolculuğu yapan bir speedster olarak karşımıza çıkarıldı.

 

7. Jesse Quick

jesse quick

Jesse Quick diğer bir deyişle Jesse Chambers, Golden Age speester olarak bilinen Jonny Quick ve JSA üyesi Liberty Belle'nin kızları. Süper hız için babasıyla aynı formülü kullanan Jesse aynı zamanda annesinin süper kuvvetini de almış.

 

6. Bart Allen/ Kid Flash

En Hızlı 10 Karakter bart

Bart Allen'ın tuhaf ve ilginç bir hikayesi var. Bart, Barry Allen'ın gelecekteki torunu. Aile ağacı onu bir süper kahraman yapsa da Bart'ın kendine ait güçleri mevcut. Bart kahraman olabilmek için geçmişe yolculuk yapıyor ve çocukluk döneminde 2. Kid Flash olarak tanınıyor. Ergenliğe geldiğinde ise artık kendisini kısaca Flash olarak tanıtıyor.

 

5. Zoom

zoom

Gorilla Grodd ile girdiği mücadelede felç olan ve 2. Reverse Flash olarak bilinen Hunter Zolomon polis ofisinde profil uzmanı olarak çalışıyordu. Wally West geçmişe gidip olayı önlemeyi reddettiği için Zolomon Flash'ın Cosmic Treadmill'ini kullanıp bunu kendi başına yapmaya çalışıyor ama bir kaza geçiriyor. Bunun sonucunda da Zolomon zamanı manipüle ederek süper hızlı gibi görünebiliyor.

 

4. Jay Garrick/ The Flash

jay garrick - the flash

Jay Garrick, yani orijinal Flash, Justice Society'ye yıllarca hizmet etmiş ve genç kahramanlara akıl hocalığı yapmış. Barry Allen'ın da Flash olma yolunda ilham kaynağı olan Jay Garrick daha sonra Barry ile birlikte dünyalar arası köprüyü ilk geçenler olacaklar.

 

3. Professor Zoom
proffesor zoom
En Hızlı 10 Karakter içinden 3. Zoom

Eobard Thawne, Barry ile tanışmak için gelecekten gelen ilk "Reverse Flash". Daha sonra Barry'nin Flash olmasını engellemek için tekrar geçmişe dönüyor ve başarısız olunca yine geçmişe bir yolculuk yaparak bu kez de Barry'nin babasının, annesini öldürmekle suçlanmasına sebep oluyor.

 

2. Wally West / The Flash
wally west
En Hızlı 10 Karakter içinden 2. Wally West

Şu anki Wally West orijinal Wally West ile çok az benzerlik taşıyor ama DC'nin speedster listesinde üst sıradaki yerini hala koruyor. Şu anda Barry West'in akıl hocası fakat orijinalde West, hız gücüne kavuşan ilk kişi.

 

1. Barry Allen / The Flash
barry allen
En Hızlı 10 Karakter içindeki birincimiz

Barry ilk Flash değil, en azından tarihsel olarak Jay Garrick'ten önce gelmiyor ama Crisis On Infinite Earths'teki gerçekliği kurtarmak için Superman'in kahramanlığının ötesine geçerek kendini feda eden ilk kahraman. Bu da Flash'ı DC'nin tüm kahramanları arasında öne çıkarıyor.

Önceki yazımız olan Avengers: Infinity War Fragmanından Fotoğraflar Sızdı! yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek
13 Yorumlar
 1. Zatoİchi diyor

  En güçlü Wally dir. Barry istediği fedakarlığı yapsın speed forgede hapis kalmaya denk değildir ve Wally geçmişe gidip barrynin düşmanlarını yenmiştir.
  Speed forge hiç bir speedster da olmayan güçler vermiştir Wally hız zamanda yolculuk daha iyi iyileşme diğer hırsızlar ile güç bağı onlarla istediği gibi bağlantı kurabilmek vs….

  1. Mehmet Can diyor

   wally flashın geçmişteki düşmanlarını yendi tamam ama barry zaten onları çok önceden yenmişti wally onları yendiğinde barrynin o zamanki halinden çok daha hızlıydı zaten savitarı yenmek için speed forcedan daha fazla güç almıştır mesela barry zoomu yendiğinde en fazla mach 5 di buda saatte 6000 km hıza denk geliyor wally daha hızı kazandıktan 1 hafta sonra mach 2 ye ulaştı ki barry reverse flashı yendiğinde mach 1 i zor bulmuştu ki bu aylar boyunca koşmasına rağmen oldu bu şekilde bile yenmişken wally o anki halinden çok hızlı bir şekilde yendi

  2. çınar başkurt diyor

   önemli olan beyin bence wally ile barry kapışsa barry alır çünkü daha zeki ve baş karakter araştırmadan kafama gelenlerle yazdım (Ama hre şekilde yazar ne isterse o olur sonraki çıkaracağı romanlarda bi bakarsın barry en hızlısı yapar bakarsın godspeed belli olmaz yani bece )

 2. Burak diyor

  en hızlısı godspeed değilmi yerden yere vuruyor flashı

  1. Mehmet Can diyor

   şu anki halinde en hızlısı evet savitar. ama bu şu anki flashın en hızlılarını söylüyor dizidekini değil

   1. Rez diyor

    En hızlı Black Racer hızının miktarı yoktur.

  2. Murat Bayraktar diyor

   en hızlı black racer o istedı hızda koşabılıyo sonsuz yani en hızlı o

   1. deniz diyor

    kardeş madem bary allen black racer oldu bir savaşta darksaidi öldürmek için

 3. Kerim Akgül diyor

  Barry Speedforce dan Kaçan İlk Speedster dır boş yapmayın

 4. Tahsin A. Olmaz diyor

  godspeed nerde

  1. Özay Akcan diyor

   Savitar zaten godspeed 10. sıradaki

   1. Rez diyor

    Savitar godspeed değil.

    1. Blue Beetle diyor

     evet değil.

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.