DC COMICS’deki Gelmiş Geçmiş En Hızlı 10 Karakter

Flash dizisinin 2. sezonunda yeni süper-hızlı karakterlerin gelecek olmasıyla birlikte DC’nin geçmişten bugüne hız gücünü elinde bulunduran karakterlerine bir göz atalım dedik. DC Comics’teki en hızlı 10 karakter karşınızda.

İşte DC Comics’deki Gelmiş Geçmiş En Hızlı 10 Karakter

10. Savitar

Savitar

Aslında süpersonik bir hız pilotu olan Savitar, süper hız gücünü deneysel uçağının yıldırımla çarpışması sonucu kazandı. Bu olaydan sonra Hızın Tanrısı Hindu olarak anılmaya başlayan Savitar’ın başkalarının hızlarını soğurması gibi eşsiz yetenekleri var fakat ne yazık ki düşmanı olan West bundan etkilenmiyor.


9. Johnny Quick

johnny quick

Crime Syndicate of Earth-3’te Flash’ın kötü versiyonu olarak karşımıza Johnny Quick çıkıyor. Bu dünyada kural yok, kahraman yok; Justice League’teki her üyenin kötü bir versiyonu Crime Syndicate’te bulunuyor. Johnny Quick en son, Crime Syndicate’nin dünyayı geçici olarak ele geçirdiği Forever Evil’da ortaya çıktı.


8. Max Mercury

max mercury

İlk olarak 1940’ta ‘’Quicksilver’’ olarak kısa bir süreliğine ortaya çıkan Max Mercury, yıllar sonra yazar Mark Waid tarafından 1830’lara zaman yolculuğu yapan bir speedster olarak karşımıza çıkarıldı.


7. Jesse Quick

jesse quick

Jesse Quick diğer bir deyişle Jesse Chambers, Golden Age speester olarak bilinen Jonny Quick ve JSA üyesi Liberty Belle’nin kızları. Süper hız için babasıyla aynı formülü kullanan Jesse aynı zamanda annesinin süper kuvvetini de almış.


6. Bart Allen/ Kid Flash

En Hızlı 10 Karakter bart

Bart Allen’ın tuhaf ve ilginç bir hikayesi var. Bart, Barry Allen’ın gelecekteki torunu. Aile ağacı onu bir süper kahraman yapsa da Bart’ın kendine ait güçleri mevcut. Bart kahraman olabilmek için geçmişe yolculuk yapıyor ve çocukluk döneminde 2. Kid Flash olarak tanınıyor. Ergenliğe geldiğinde ise artık kendisini kısaca Flash olarak tanıtıyor.


5. Zoom

zoom

Gorilla Grodd ile girdiği mücadelede felç olan ve 2. Reverse Flash olarak bilinen Hunter Zolomon polis ofisinde profil uzmanı olarak çalışıyordu. Wally West geçmişe gidip olayı önlemeyi reddettiği için Zolomon Flash’ın Cosmic Treadmill’ini kullanıp bunu kendi başına yapmaya çalışıyor ama bir kaza geçiriyor. Bunun sonucunda da Zolomon zamanı manipüle ederek süper hızlı gibi görünebiliyor.


4. Jay Garrick/ The Flash

jay garrick - the flash

Jay Garrick, yani orijinal Flash, Justice Society’ye yıllarca hizmet etmiş ve genç kahramanlara akıl hocalığı yapmış. Barry Allen’ın da Flash olma yolunda ilham kaynağı olan Jay Garrick daha sonra Barry ile birlikte dünyalar arası köprüyü ilk geçenler olacaklar.


3. Professor Zoom

proffesor zoom
En Hızlı 10 Karakter içinden 3. Zoom

Eobard Thawne, Barry ile tanışmak için gelecekten gelen ilk “Reverse Flash”. Daha sonra Barry’nin Flash olmasını engellemek için tekrar geçmişe dönüyor ve başarısız olunca yine geçmişe bir yolculuk yaparak bu kez de Barry’nin babasının, annesini öldürmekle suçlanmasına sebep oluyor.


2. Wally West / The Flash

wally west
En Hızlı 10 Karakter içinden 2. Wally West

Şu anki Wally West orijinal Wally West ile çok az benzerlik taşıyor ama DC’nin speedster listesinde üst sıradaki yerini hala koruyor. Şu anda Barry West’in akıl hocası fakat orijinalde West, hız gücüne kavuşan ilk kişi.


1. Barry Allen / The Flash

barry allen
En Hızlı 10 Karakter içindeki birincimiz

Barry ilk Flash değil, en azından tarihsel olarak Jay Garrick’ten önce gelmiyor ama Crisis On Infinite Earths’teki gerçekliği kurtarmak için Superman’in kahramanlığının ötesine geçerek kendini feda eden ilk kahraman. Bu da Flash’ı DC’nin tüm kahramanları arasında öne çıkarıyor.

En hızlı 10 karakter listemiz bu kadardı. Sitemizdeki diğer çizgi roman listeleri için buraya tıklayabilirsiniz.