Scarlet Witch Çizeri Duyuruldu: VANESA DEL REY

Marvel yeni gelecek Scarlet Witch serisinin ilk sayısını çizecek ismi duyurdu. Daha önce Constantine: The Hellblazer serisinin çizimlerini yapan Vanesa Del Rey. Yazarlığını James Robionson’ın yapacağı Scarlet Witch‘in her sayısı farklı bir isim tarafından çizilecek. Kapakları David Aja tarafından hazırlanacak olan seride, Wanda kendisi gibi cadıları ve onları bir araya getiren şeyi korumaya çalışacak: cadılık. İlk sayı için belirlenen tarih Aralık.

Scarlet_Witch_1
Vanessa Del Rey – Scarlet Witch

Vanesa Del Rey Kimdir?

Kübalı sanatçı Vanesa R. Del Rey kariyerine animasyon için konsept çizimler yaparak başladı. En çok “Hit” çizgi roman serisi ve Boom! Studios tarafından yayınlanan “The Empty Man” ile tanınıyor. Ayrıca Marvel Comics için Spider-Women Alpha ve Daredevil Annual’ı (2016) çizmiştir. Del Rey ayrıca 2017’nin en iyi çizgi roman sanatçılarından biri olarak gösterildi.

VANESA DEL REY

Eski bir İllüstrasyon Akademisi öğrencisi olan Vanesa, 2017 yılında İllüstrasyon Akademisi’ne eğitmen olarak katıldı. Vanesa, Visual Arts Passage için konuk konuşmacı olarak rezerve edildi ve Visual Arts Passage’a katılan tüm öğrencilerle çalışmalarını, sektör bilgeliğini ve kariyer tavsiyelerini paylaşacak.