Wonder Woman 1. Sayı İnceleme- The Lies Part One

Wonder Woman 1. sayı içinde Diana umutsuz bir yerde bulunuyor. Çaresizlik ona hiç ihtimal olmayan kaynaklardan yardım arattırmakta.

Diana’nın yolculuğu hiç şüphesiz uzun vadede en önemli hikaye ama burada, Rucka’nın girişi ve Steve Trevor ve Etta Candy kitabın zamanının çoğunu alıyor dolayısıyla Diana’nın hikayesi yan hikaye gibi kalıyor.

Buna değmekte çünkü Wonder Woman’ın en büyük zayıf noktalarından biri az gelişmiş ya da göze görünmeyen destek ekibiydi. Yani WW karakteri arka plan hikayesi olarak kalmış derken negatif bir çağrışım yapmıyoruz. Aslında iyi olmuş denebilir. Rucka fantastik bir Wonder Woman yazabilirdi ama onun destek ekibi de ön plana çıkmayı hakediyor.

wonder woman 1. sayı 2

Liam Sharp’ın muhteşem kalemi sayesinde, okuyucunun bakış açısından Diana’yı endişe dolu görüyoruz. Diana aniden güçlü ve çarpıcı oluyor, bu durum da yorumu,  ikonik Amazon’un en sevilen yorumu konumuna getiriyor. Martin’in renkleri her şeye yumuşak bir dokunuş katmış ve yarattıkları orman her ikisinin yeteneğini de ön plana çıkarmış.

wonder woman 1. sayı

Steve Trevor’a gelince, Diana ile olan ilişkisi karışık ve özel bir sahnede onun kaybolan zaman yüzünden en etkilenen kişi olduğunu hissediyorsunuz. Ya da belki de o sadece eski fotoğrafları seviyordur.

İlk sayı türlerin birleşmesiyle bitiyor ama burada spoiler verecek bir şey yok.

Rucka, Sharp ve diğer yaratıcı ekip fanlara kafası karışık ve kaybolmuş bir Wonder Woman vermişler ama niyetleri biraz daha insani bir Wonder Woman ortaya koyma olasılığı gibi duruyor.

Yazar: Greg Rucka  –  Çizim: Liam Sharp

Renklendirme: Laura Martin

Comicbook.com