AlarmBot: Riot Games Valorant İçin Yeni Raporlama Sistemini Duyurdu!

Riot Games firmasının en sevilen oyunları arasında yer alan Valorant, her gün milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Platformdaki oyuncu sayısının artması, hile kullanan oyuncuları bulabilmeyi de zor hale getiriyor. Valorant ekibi, yaptığı paylaşımda yeni raporlama sistemini aktif hale getirdiklerini duyurdu.

Yeni raporlama sistemi, olumsuz davranışlarıyla platforma zarar veren oyuncuların anında tespit edilmesini sağlıyor. Bu sayede oyuna temiz bir çerçevede bakan kullanıcılar için daha adil bir ortam yaratılmaya çalışılıyor. Valorant Türkiye ekibi, müjdeli haberi resmi Twitter hesabı üzerinden milyonlarca oyuncu ile paylaştı.

Valorant Türkiye AlarmBot Sistemini Devreye Soktuğunu Açıkladı!

Valorant Türkiye ekibi, hilecilere dur diyebilmek için geliştirilen AlarmBot sistemini devreye soktuğunu açıkladı. Valorant Türkiye Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda yen raporlama sisteminin detaylarından bahsedildi.

Valorant Türkiye ekibi resmi paylaşımlarında, ‘’Valorant platformunu hile ve küfür gibi olumsuz davranışlarıyla kirleten oyuncular hakkında şikayetlerinizi bir süredir dikkatle takip ediyoruz. Bu oyuncuların bizce de aramızda yeri olmamalı. AlarmBot uygulaması ile bu davranışları bize bildirin, olumsuz davranışları olan oyuncuları anında devre dışı bırakalım.’’ ifadelerini kullandı.

AlarmBot Uygulaması Şimdilik Sadece Türkiye’de!

Riot Games firmasının oyunculara son sürprizi AlarmBot uygulamasına ilişkin daha derin detaylar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni raporlama sistemi AlarmBot, şimdilik sadece Türkiye sunucularında test edilecek. Valorant Türkiye ekibi durumu, ‘’AlarmBot uygulamasını şimdilik sadece Türkiye sunucularında devreye soktuk. Sizlerin de katkılarıyla oyun deneyimini üst noktalara taşıyacağımıza inanıyoruz. Herkesten destek bekliyoruz.’’ ifadeleriyle açıkladı.

Valorant Türkiye ekibinden yapılan yazılı açıklamada Türkiye sunucularında rahatsızlık verici davranışlara sahip olan birçok oyuncunun olduğu belirtildi. Ayrıca ‘’Sıfır Tolerans’’ kategorisinde yer alan davranışlarla karşılaşıldığı zaman kendilerine haber verilmesi istendi. Tüm bu gelişmelere bakıldığında yeni AlarmBot sisteminin oyuna nasıl bir katkı sağlayacağı merakla bekleniyor.