HARLEY QUINN ÇİZGİ ROMANI: Harley’s Little Black Book #2 İnceleme

Harley Quinn 1. sayıda Wonder Woman ile ekip oluşturmuştu. Bir Harley Quinn çizgi romanı olan Harley’s Little Black Book ‘un ikinci sayısında ise  Hal Jordan ile bir ekip oluşturdular. Hal ve Harley arasındaki dinamik okurken oldukça eğlenceli ama hala serinin gerçek potansiyelini yakalamak için yeteri kadar çaba harcanmadığı hissediliyor.

Lantern Corps’un yüzüklerinden bir set çalınır ve Harley kendini Kırmızı ve Siyah Fenerlerin ikisinin birden tek seferde etkisi altında kalmış olarak bulur. Kozmik güçlerle güçlendirilmek Harley’i normalde olduğundan biraz daha az kısıtlı kılar ve gezegen genelinde yıkım için yeni bir yöntem bulmaya çalışırken kendini Hal Jordan’ın saflarında bulur. Bu da Harley’in kendini tutamayıp Hal ile çatışmasının nedenidir ki bu olay göründüğünden daha fazla çekici. Harley’i biraz daha şeytani ya da yaramazca agresif görmek oldukça eğlenceli diyebiliriz. İkili arasında bol miktarda sürtüşme var, bu da zaman zaman flörtöz bir hal alıyor.

 

Harley's Little Black Book

İlk sayıda Wonder Woman’ın Harley’in hayatına olan etkisi araştırılırken müthiş bir fırsat kaçmıştı bu sayı da Harley’in psikolojisini anlatmada yetersiz kalıyor. Kırmızı ya da siyah yüzüklerin neden onu seçtiği ya da onun kişiliğine nasıl etki ettiği hakkında pek bir şey açıklanmıyor. Neden öfke ve ölüm Harley’e aşk ve korkudan daha fazla uyuyor ya da tam tersi gerçekleşecek mi? Bu son zamanlarda Lantern temalı geçişlerde rastlanılan tuhaf bir durum ki sanki hikaye müsaade ettiği müddetçe  isteyen herkes istediği yüzüğü kullanabilir gibi bir hal aldı.

Harley’s Little Black Book

Bu sayı en azından görsel açıdan ilkinden daha tutarlı. John Timms bu defa birçok sayfayı kendi ele almış ve onun etkileyici ve açısal stili, Amanda Conner‘ın çizimleriyle yan yana gelmediğinde çok daha fazla göze çarpıyor. Timms, iki asabi karakter arasındaki çatışmayı uygun bir ölçekte yansıtmış.Birkaç sayfa da Mauricet tarafından çizilmiş ama iyi haber şu ki onun  Timms’in çizimlerine çok benzeyen stili, çizimleri zar zor ayırt edilir kılmış.

Sonuç olarak eğer Harley Quinn ve DC’nin geri kalanıyla direkt etkileşim istiyorsanız bu isteklerinizi karşılıyor. Sayı  çeşitli DC ikonlarını saçma bir ekip kurmak için sürüklemiş olsa da ana serinin hafif tonunu ve cazibesini korumakta. Ne yazık ki  seri ikinci seferdir Harley’in kırılgan psikolojini derinlemesine inceleme şansını kullanmamış. Bu gidişat da serinin ilerisi için kötü bir durum.