WOLVERINE ve OLD MAN LOGAN Kapışmasına Hazır Olun!

Marvel çizgi roman okurlarının en çok beklediği karşılaşmalardan biri sonunda Nisan ayında gerçekleşecek. Güncel çizgi romanlarda ölümden döndürülen Wolverine ile alternatif Earth-807128 evreninden Marvel’ın ana çizgi roman evreni Earth-616‘ya dahil olan Old Man Logan pençe pençeye gelecek.

2017’de izlediğimiz Logan filminin de temel kaynağı olan Old Man Logan hikayesi, bizim Wolverine’in yaşlı hali aslında basitçe. En iyi Wolverine hikayelerinden biri kabul edilen hikayenin yaratıcıları yazar Mark Millar ile çizer Steve McNiven. Temelinde; Spider-Man’in ana düşmanlarından, bu sene beyaz perdede de ilk kez izleyeceğimiz, Mysterio’nun Wolverine’in aklını karıştırarak tüm X-Men ekip arkadaşlarını katletmesine sebep olup Wolverine’in çıldırıp bu işlerden elini ayağını çekmesi yatan hikaye, aynı zamanda tüm zamanların en iyi alternatif evren hikayeleri arasında gösteriliyor.

2015’in Marvel için büyük event’i Secret Wars ile ana evrene geçen Old Man Logan burada X-Men ile yeniden buluşmuş, aynı zamanda kendi serisine sahip olmuştu.

Dead Man Logan mini serisi ile hikayesi tamamlanacak olan Logan, toplam 12 sayı olacak olan hikayenin 6. sayısında Wolverine ile kapışacak.

Dead Man Logan #6’nın kapağına bakalım:

Siz güncel çizgi romanları takip edebiliyor musunuz, Old Man Logan okudunuz mu? Marvel mı, DC mi okumayı tercih ediyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.