ROGUE ve GAMBIT Sınırları Kaldırıyor !! (Hem de Kimse Ölmeden)

Bu hafta, Marvel‘ın sınırlı sayıda çıkarttığı serisi; Rogue & Gambit‘in üçüncü sayısının yayınlandığı haberini alıyor ve çiftin biz hayranlarının uzun zamandır beklediği şeyleri görmeye başlıyoruz. Rogue ve Gambit bunu başarmak üzere! Yeni Marvel serisinin ilk iki sayısında, iki X-Men‘in çift terapisi için bir adaya yöneldiğini gördük… Kendi iyilikleri için olmasa da Kitty Pryde, mutantların bölgedeki gizemli ortadan kaybolmasını araştırmak için ikisini göndermişti, ancak aslında romantik geçmişleri nedeniyle onları seçti.

Marvel’in Yeni Kötüsü LAVISH

İki X-Men adaya geldiğinden beri, işler ilgi çekici hale geliyor. Bir yandan, aslında gerçek bir çift terapisi alıyorlar. İkisi de Rogue’nin Deadpool‘la öpüşmesi, ilk buluşmaları, güven sorunları ve daha pek çoğu da dahil olmak üzere bazı önemli konularını konuşuyorlar. Öte yandan, henüz ortaya çıkmamış olmasına rağmen, şimdiye dek güç emici, hafıza silme ve klon oluşturma gibi fikirleri olan Lavish’in şeytani planını araştırıyorlar.

Bu hafta, Rogue & Gambit # 3‘te çift, adanın gizemini araştırmaya ve geçmiş yaşamlarındaki klonların bir ordusunu keşfetmeye gitmeden önce daha fazla çift terapisi ve romantizm ile başlıyor! Sonrasında destansı bir Rogue ve Gambit, Rogue’lar ve Gambit‘lere karşı savaşıyorlar ve çift, sonunda Lavish‘le yüz yüze geliyor. Fakat her şey gerçekleşmeden önce, ikisinin de güçlerinin tükenmiş gibi düşünüldüğü zaman, romantik bir fırsat elde ediyorlar. Güçsüz kaldıkları bu durum onları aslında birbirlerine dokunabilir ve birbirlerini öpebilir hale getiriyor.

Güçleri zayıfladıktan sonra yataktan iyi bir şekilde faydalanmak için içeriye girer ve ikiside birdenbire bunun neden böyle olabileceği konusunda endişelenmeye başlarlar. Sisli hatıraları kaybolur. En büyük problem, Rogue‘un güç seviyesinin ölümcül olmaktan çok ‘tatlı küçük bir elektrik şoku’ olduğu düşüncesine indirgenmesi kadar hoş olduğu yönündedir. Artık tam yeteneklerine erişebiliyorlardır. Bununla birlikte, daha az güce sahip olma olanaklarının iki tarafın dikkatini dağıtabileceği anlaşılabiliyor.

Daha önce de gerçekleşmiş bir durum

Tabii ki, bu ikonik X-Men çiftinin ilk defa bu durumu yaşamıyorlar. Daha önce Rogue & Gambit # 3‘te, birlikte oldukları ilk kez, Rogue’un yeteneklerinin Antarktika’da bir görev sırasında bastırıldığını tartışıyorlar. Marvel evreninde başka zamanlarda da Rogue, ya güçleri kendi kendine karşı koyabildikleri için ya da yeteneklerini kontrol edebildiği için insanlara dokunabildi, ancak, Rogue‘u Gambit ile bu şekilde görebilmek bizleri fazlasıyla sevindiriyor. (Bunun geçici bir durum olduğunu varsayabilirsek bile)

Rogue ve Gambit

Rogue & Gambit‘te asıl gelinmesi gereken mesele; biz fanları olarak, çiftin kendileriyle ilişkilerini anlamaya çalışırken, onları okumaktan heyecan duyuyoruz; ama onlar birbirlerini yeniden keşfettikleri bu yolculuklarında, Lavish‘i yenmek ve adanın kötülüklerine bir son vermek zorundalar.

 

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...