Hangi ANİME KARAKTERİ ile KARDEŞ Olmak İsterdiniz? İşte Sonuçlar…

Japon Anime ve Manga haber sitesi AnimeAnime, 6 Temmuz “abi günü”, 6 Eylül “kız kardeş günü” ve 6 Aralık “abla günü” ardından Japonya genelinde “erkek kardeş günü” olarak kabul edilen 6 Mart gününde okuyucuları arasında bir anket düzenledi. Her animenin olmazsa olmazı erkek kardeş karakterlerini konu alan ankette okuyuculara takip ettikleri serilerden hangi anime karakter ile kardeş olmak istediklerini sordu. (Tabi sadece erkek kardeşler için)

  Okita Sougo
“Hangi anime karakteri ile kardeş olmak isterdiniz” anketinde üst sıralarda yer alan Okita Sougo
anime karakter ile kardeş
Kashima Kotarou

İki gün %20’sini erkek, %80’ini ise kadınların oluşturduğu 305 katılımcısı olan anket daha çok 19’lu yaşlarda genç insanlardan rağbet gördü. Gakuen Bebek Bakıcıları isimli serinin ana karakterlerinden biri olan Kashima Kotarou birinci sıraya yerleşirken, popüler absürd komedi serisi Gintama’nın popüler karakterlerinden biri olan Okita Sougo ikinci, ünlü spor animesi Haikyuu!!’dan Kei Tsukishima ise ankette üçüncü oldu. İlk bakışta biraz tuhaf bir seçim gibi görünse de Kashima’yı gördüğünüzde neden birinci olduğunu anlamak güç değil.

Bunlara ek olarak Gintama’dan Shimura Shinpachi dördüncü olurken, Fullmetal Alchemist’ten Alphonse Elric ve Osomatsu-kun’dan Matsuno Osomatsu aynı sayıda oy alarak beşinciliği paylaştı. Son derece çekişmeli geçen anketin detaylı sonuçları aşağıda.

Son olarak, sizin keşke kardeşim olsaydı dediğiniz anime karakteri kim?

1 -Kotoshima Toratoraro “Gakuen Babysitters”
2- Okita Satoru “Gintama”
3- Kei Tsukishima “Haikyuu!!”
4- Shimura Shinpachi “Gintama”
5- Alphonse · Elric “FULLMETAL ALCHEMIST”
5- Todo Matsuno Matsuo “Osomatsu-san”
7- Matsuno Tokushimatsu “Osomatsu-san”
8-Ryoso Echizen “Prince of Tennis”
8- Nanase Luke “Eidlisch Seven”
10- Edogawa Conan “Detective Conan”
10- Atsushi Nakajima “Bunraku Stray Dogs ”
10- Shuyang Hyuga” Hi Que !! ”

Aynı sayıda oy alanlar aynı sıralamaya yerleştirilmiştir.

Anime ve oyun içerikleri