MARVEL’ın En Yeni Mutantı RASPUTIN ile Tanışın: 5 Mutantın Gücüne Sahip!

Daha önce sitemizde haberini yaptığımız Jonathan Hickman‘ın çizgi roman serilerinden Powers of X #1 geçtiğimiz gün raflardaki yerini aldı. Seri daha ilk sayısıyla yepyeni bir karakteri bizlere tanıttı. Bu karakterin adı Rasputin. Kendisinde 5 farklı mutantın güçleri var.

Günümüzden 100 yıl sonraki bir zaman diliminde gördüğümüz Rasputin’de, gerçek adı Piotr Rasputin olan adaşı Colossus‘un metamorfik özellikleri var. Yani kendisi Colossus gibi organik çelik forma bürünebilme gücüne sahip. Aynı zamanda Colossus’un çizgi romanlardaki aşk ilişkisi olan Kitty Pryde gibi fazlanma gücü de var. Yani kendisi maddelerin içinden geçebilir. 

Bitti mi, tabi ki hayır. Kendisinin bir diğer önemli özelliği de geçtiğimiz günlerde House of X #1‘de en güçlü 14 mutant arasında olduğu açıklanan omega seviyesi telepat Quentin Quire ya da daha bilinen adıyla Kid Omega‘nın telepatik güçlerine sahip olması.

Rasputin’de ayrıca son Wolverine filmi Logan’da küçük halini izlediğimiz Laura Kinney yani X-23‘ün iyileşme faktörü ve Unus the Untouchable (Dokunulmaz Unus) olarak bilinen Gunther Bain’in güç alanı özellikleri var.

Tüm bu mutantların güçleri yetmiyormuş gibi karakter bir de Colossus’un kardeşi Magik‘in Soulsword‘unu yani ruh kılıcını taşıyor ki bu silah Marvel evrenindeki en ikonik ve muhtemelen en güçlü silahlardan biridir.

Rasputin

Powers of X Özet: Gelecekten korkun. Süper yıldız yazar Jonathan Hickman (Infinity, New Avengers, Fantastic Four), X-Men için devrim niteliğindeki yeni gidişatı sürdürüyor. House of X ile iç içe geçmiş olan Powers of X, mutant neslinin gizli geçmişini, bugününü ve geleceğini ortaya koyuyor; önceki ve sonraki her X-Men hikayesine bakış açınızı değiştiriyor. X-Men tarihinde yeni ufuklar açan bu anı kaçırmak istemezsiniz.

Siz güncel Marvel çizgi romanlarını takip ediyor musunuz? Favori seriniz hangisi? İçeriklerimize dair görüşlerinizi yorumlarda bize iletmeyi ve yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın. 

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.