Marvel, Yeni Wolverine/Hulk Melezini Açıkladı: HULKVERINE

Wolverine Hulk Kombinasyonu

Birlikte mutlu bir tarihe sahip olmayabilirler, fakat hiç şüphe yok: Wolverine ve Hulk’un Marvel evreninde yolları her kesiştiğinde hafızalarda hatırlamaya değer yeni şeyler kalmakta.

Aralarında geçen sayısız dövüşün veya yıllarca süren savaşların ardından, Marvel evreninde eşsiz bir ana tanıklık edeceğiz. Diğer kahramanlar hayatlarına devam ederken, dünya hakimiyetini veya savaşı planlıyorlar… Hem Wolverine hem de Incredible Hulk, tüm amaçları için öldüler.

Bu sorunlar potansiyel olarak sona erecek gibi görünüyor, bir bakıma. Marvel Genel Yayın Yönetmeni Axel Alonso‘nun sürpriz paylaşımı sayesinde, çizgi roman devi tek bir çözümle iki problemi çözüyor gibi görünüyor. Devrimden kimin sorumlu olduğunu ya da sonuçların önceki versiyonla nasıl kıyaslanacağını söyleyemeyiz, ancak söyleyebileceğimiz şudur: Birileri bir yerlerde, Incredible Hulk ve Wolverine’i tek bir bedene kaynaştırmaktadır. Umarım uyandığında hiçbir yere yakın olmazlar.

Son gelişmeleri takip edemeyen Marvel fanları için, Wolverine’in 2014’te Death of Wolverine serisinde öldürüldüğünü duymak sürpriz olabilir. Seride Wolverine, adamantium kaplı bir biçimde ölmüştü ve ölü olarak kalmıştı. Bu arada, X-23, ana Wolverine çizgi roman serisinin ismini alabilmek için çalışmalarına hız verdi. Bruce Banner‘a göre, Civil War II, Hawkeye’nin ölümünden sonra açık bir çatışmaya girdi.

Wolverine’de olduğu gibi, Jennifer Walters da Hulk serilerini yönetmek için arkasında “She-Hulk” unvanını bırakmak için çalışmalarına hız verdi. Fanlar, Logan ve Banner’ın bir noktada Marvel dünyasına geri dönmesini bekliyorlardı, ancak Alonso’nun tweetinden önce muhtemelen ikiliyi tek vücutta göreceklerini beklemiyorlardı.

Alonso tarafından paylaşılan görselde gizemli bilim insanlarının dikkatli gözleri karşısında büyümekte olan Wolverine imzalı adamantium pençelerine de sahip olan Hulk siluetini görüyoruz. Görünürde hala “yapım aşamasında” olan “Batch-H” adı verilen canlı, hem Logan hem de Banner’ın DNA’sının birleşimi gibi görünüyor ya da bu, ikisini birden sıfırdan kaynaştırmayı amaçlayan delice bir deney. Veyahut, sanırım, zümrüt ışığında yıkanmış aşırı kaslı bir Wolverine klonu. Arkasında nasıl bir kurgu var bilmem ama bu kesinlikle Hulkverine. 🙂

Marvel, Hulk ve Wolverine‘in güçlerini ilk kez kombinlemiyor; fanlar Logan’ın 2015’deki Secret Wars: Civil War serisi sırasında tekrar ortaya çıkışını hatırladıklarından eminim. Bu hikayede, Gri Hulk olarak ortaya çıkan Logan, Captain America çağırdığında pençelerini kullanabiliyordu.

Öyle bile olsa, bu büyük bir haber. Hayranlar böyle çılgın bir kombinasyonun neden başka bir bağlamda yapılmadığını merak ediyor. Dürüst olmak gerekirse, bunun en basit açıklaması rakibi DC’nin “Rebirth” serilerinde yakaladığı başarısına karşın biraz dikkat çekmek için tüm yolları denedikleri söylenebilir.

Daha fazla detay gelinceye kadar, Marvel düşkünleri, bu tehlikeli deneyin amacı, tedarikçileri  ve sonucu hakkında çeşitli spekülasyonlar yapmakta serbesttir. Hulk/Wolverine kombinasyonu, Marvel evreninin, kahramanların birbirlerine karşı olan mücadelesinden sonra biraz eğlenceye ihtiyacı olduğunu mu gösteriyor dersiniz? Veya Hulk’un ve Wolverine’in bilindiği gibi geri dönmesini mi tercih ederdiniz?