J.J. Abrams, SPIDER-MAN’i Yazdığı İlk Sayıda 55 Yıllık Karakteri Öldürdü!

Lost, Star Wars, Star Trek gibi yapımlarla tanınan ünlü film yapımcısı, yazar ve yönetmen J.J. Abrams çizgi romanlara da el attı. Abrams oğlu Henry ile birlikte Marvel çizgi romanlarının en sevilen ve popüler isimlerinden Spider-Man‘e bir mini seri yazmaya başladı ve serinin ilk sayısı geçtiğimiz gün raflardaki yerini aldı.

Yazının devamı JJ Abrams’ın Spider-Man #1‘inden sürprizbozanlar içermektedir.

Serinin logosu

Serinin ilk sayısının henüz altıncı sayfasında Spider-Man çizgi romanlarının olmazsa olmaz bir karakteri trajik bir şekilde hayata gözlerini yumdu. Bahsettiğimiz karakter ilk kez 1965 yılında The Amazing Spider-Man’in 25. sayısında karşımıza çıkan ve o günden bugüne pek sevgili ağ kafamız Peter’ın gönül ilişkilerinden biri -belki de en popüleri- olan MJ olarak da bilinen Mary Jane Watson.

MJ’in ölüm anı

Bu yeni seride aynı zamanda karşımıza yeni bir kötü adam da çıkıyor. Bu kişi MJ’in de ölümünden sorumlu olan Cadaverous. Cadaverous MJ’i öldürdüğü kavgada aynı zamanda Peter’ın kolunu da yaralıyor ve Peter’ı daha sonra takma bir kolla ve artık bir gezgin olarak görüyoruz. Aynı zamanda MJ’in cenazesinde de görüyoruz ki Peter ile MJ’in Ben isminde bir oğulları varmış.

Dramatik ölümden sonra 12 yıllık bir zaman sıçraması oluyor ve Ben’i büyümüş halde aynı babası gibi Örümcek-Adam güçlerine sahip halde görüyoruz. Ben babasının eski eşyaları arasında Spidey kostümünü buluyor ve sayı bu şekilde tamamlanıyor.

5 sayıdan oluşacak serinin ikinci sayısı 16 Ekim’de bizlerle olacak. Bir alternatif evren hikayesi olan bu seride MJ’in ölümü pek bir şey ifade etmese de Abrams’ların bu cesur hamlesini siz nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.