HEROES IN CRISIS #2’de Ölüm Sayısı Artıyor

DİKKAT! Bu yazı Heroes in Crisis serisi ile ilgili sürpriz bozan/spoiler içermektedir. 

Heroes in Crisis‘in ilk sayısı uzun bir ölü kahraman listesi ile açılmıştı. Ölen kahramanlar arasında Commander Steel, Blue Jay, Lagoon Boy, Arsenal ve Wally West(Flash) gibi karakterler vardı. Ancak Heroes in Crisis #2 ‘de okuyucuların bildiğinden de fazlası olduğu açıklandı. Yani aslında daha çok ölüm var.

Bu bölümde, Sanctuary içinde öldürülen bir diğer kişinin Poison Ivy olduğu ortaya çıkıyor. Ancak Ivy’nin bedeni asla gösterilmiyor.(bu da Ivy hayranları için karakterin yaşadığına dair bir umut olabilir) Hikayede Boost Gold, Skeets ve Harley Quinn’in Ivy’inin katil zanlıları oldukları düşünülmekte.

Clay Mann. (DC Entertainment)

Harley, en iyi arkadaşı ve bazen de sevgilisi olan Poison Ivy’nin kaybına uğruyor ve Ivy’yi Sanctuary’e getirdiğinden pişmanlık duyuyor. Bu durum Booster’ın Sanctuary’deki öldürme çılgınlığından sorumlu kişi olduğuna dair bir şüphe yaratmaktadır. Booster, davayı çözme ve ismini temizleme niyetindedir, ancak bu konuda Barry Allen’ın gazabından kurtulamamıştır.

HEROES IN CRISIS #2
HEROES IN CRISIS #2

Batman, Superman ve Wonder Woman şu anda hem Harley hem de Booster’ı avlarken, endişelenmeleri gereken çok daha büyük sorunları olabilir. Sanctuary’ın video kameralarının kaydedildiği anda tüm görüntüleri sildiği varsayılsa da, The Puddlers adlı gizemli bir grup birçok süper kahramanın video itirafını aldı ve Lois Lane gibi gazetecilere dağıtmaya başladı. Sanctuary’deki her kahraman, şimdi kimlikleri ve korunan diğer sırlarının tüm dünyaya açıklanabileceği ihtimali ile karşı karşıyadır.