G.O.T’un Ön Hikayesini Anlatacak Dizi THE LONG NIGHT…

Game of Thrones yazarı George R.R. Martin, beş potansiyel ön hikaye dizisinin ilkinin The Long Night olarak adlandırılacağını doğruladı. HBO dizisinin, 2019 yılının başlarında film olarak çekimlerine başlanması bekleniyor, böylece Game of Thrones’un final sezonu yayınlandıktan sonra film seyirciyle buluşmaya hazır olacak. Şimdilik sadece Naomi Watts’ı “karanlık bir sır saklayan karizmatik bir sosyete” olarak gizemli bir rol oynayacağı belli oldu.

Şu anda kaç tane ön hikaye serisinin ekrana gelmek için yapım aşamasında olduğu konusu henüz net değil fakat daha önce bu konudaki çalışmaların Game of Thrones’tan 100 yıl öncesi ve 5000 yıla kadar olan zamanı kapsadığını söylemişti. “The Long Night” , Westeros’un kendi kişisel Karanlık Çağı’na – Robert’ın İsyanı’ndan binlerce yıl önceki döneme, dünyaya Akgezen ve ordularını getiren, uzun yıllar süren bir kış yaşadığı döneme atıfta bulunuyor.

Kadro çalışmalarıyla ilgili ise Martin şöyle bir söylemde bulunmuştu.

”Game Of Thrones’un halefi niteliğindeki ilk seri The Long Night için kadro çalışmaları şu anda devam ediyor.’’

Ayrıca Martin, okuyucuların yakında çıkacak kitabı Fire & Blood’da bir veya daha fazla prequel serisi ilgili detayları bulabileceklerini de belirtti. Martin, Fire & Blood’ın, bir roman değil, daha çok bolca illüstrasyon içerecek olan Westeros’un “hayali bir tarihi” olduğunu söylemişti. Fire & Blood, serideki kitaplar arasında bir ilk ve özellikle Aegon I’den Aegon III’e kadar Targaryen krallarına odaklanacaktır. Martin ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Hala aktif geliştirme konusunda birkaç tane daha muhtemel dizi var. Size bu projelerin konularını söyleyemem, keşke söyleyebilseydim. Okurlar bunun için 20 Kasım’da çıkacak olan Fire & Blood’ın bir kopyasını almak isteyebilir.”

Game of Thrones 8. sezon ne zaman başlıyor?