FLASH mı Daha Hızlı, SUPERMAN mi? DC Açıkladı!

The Flash‘ın son sayısı hayranlara arasında yıllardır süregelen ve sonu olmayan tartışmalara yol açan bir sorunun net cevabını verdi. Yaşayan en hızlı adam kim? Flash mı daha hızlı, Superman mi?

Bu sorunun ilk resmi cevabı Superman’in 1967’de yayınlanan 199. sayısında iki kahraman arasında bağış/hayırseverlik kampanyası için yapılan yarışta aranmıştı. İki kahraman o yıllardan beri çizgi roman, animasyonlar ve filmlerde birkaç kez yarıştılar. Genel bir kural olarak, Barry Allen, Wally West ve Jay Garrick, Superman’i geride bırakıyor. Ama bir yandan da Justice League filminde ortaya konan portrede, Superman, Flash’ın süper hızlı saldırılarına yaklaşabildiğini ve karşı gelebildiğini gösteriyor.

FLASH mı Daha Hızlı, SUPERMAN mi

The Flash 49. sayısında Barry Allen ve Wally West kovalamacaları sırasında dünyayı parçalayabilecek kadar büyük bir tehdit yaratacak şok dalgası oluşturuyorlar. Bu da diğer yandan gerçekliği etkilemeye başlıyor. Amanda Waller ve ARGUS, onlara ölümcül bir yaptırım uygulanmaması için Justice League ve Titans‘ı iki speedster’ı durdurmaları için görevlendiriyor.

FLASH mı Daha Hızlı, SUPERMAN mi Superman iki Flash’ı yakalayabilmek uçuyor. Birkaç saniye içinde müttefiklerine ve Amanda Waller’in komutasındaki ARGUS grubuna geri dönüyor. Şaşırtıcı bir şekilde konuşmadan önce kendine biraz zaman ayırıyor, nefes ve nefes nefese kaldığı hatta saçının da dağıldığı görünüyor.  Sonunda Superman onları durdurabilmek çin Flash’lara yeteri kadar yaklaşamadığını ve onlara yetişemeyeceğini kabul ettiğini dile getiriyor.

Superman çok güçlü ve birçok süper güce de sahip. Ancak yaşayan en hızlı adam’ın The Flash/lar olduğu da  onaylanmış oldu.

DC Comics’deki en hızlı karakterler listemize de göz atmayı unutmayın.