DC FanDome Etkinliğinin İlk Bölümünde Neler Vardı?

22- 23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen DC FanDome etkinliğinin ilk bölümü duyurularla, fragmanlarla dopdolu geçti.  İşte o fragmanlar ve içerikler…

Wonder Woman 1984

DC FanDome etkinliğindeki Wonder Woman 1984’ün ikinci fragmanında Kristen Wiig’in Cheetah karakterine tamamen dönüşmüş halini ilk kez gördük. Fragman çoğunlukla Barbara Ann Minerva ve onun dönüşümüne odaklanıyor olsa da diğer karakterleri de görmekteyiz. Fragmanın sonlarına doğru golden eagle zırhını giyen Wonder Woman ile Cheetah’ın karşılaşmasını görüyoruz. Wonder Woman 1984’ün 2 Ekim 2020’de vizyona girmesi planlanmakta.

Batman: Gotham Knights

WB Montreal’in uzun süredir beklenen yeni Batman oyunu Gotham Knights, DC FanDome etkinliği dahilinde tanıtıldı. Oyunun fragmanı ve 7 dakikalık bir gameplay paylaşıldı. Bruce Wayne/Batman’in öldüğü düşünülen bu oyunda ana karakterler Nightwing, Batgirl, Robin (Tim Drake) ve Red Hood. Oyun açık dünya düzeninde. Tek başına veya iki oyunculu co-op modunda oynanabilecek. Önceki Arkham oyunlarıyla benzerlik gösterse de Arkham evreniyle bağlantısı olmadığı açıklandı.

Oyunda her karakterin kendine özgü yetenekleri olacak. Robin’in Justice League uydusunu kullanıp kısa mesafelere ışınlanabilmesi veya Batgirl’ün birçok dövüş stilini bilmesi gibi. Fragmanda Mr. Freeze ve Court of Owls (Baykuşlar Divanı)’un da oyunda yer aldığını görüyoruz Gotham Knights 2021 yılında PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek.

The Flash

The Flash filminde komik anlar olacağı gibi duygusal sahnelerin de yer alacağı açıklandı. Sinematik çoklu evrenin bu filmle doğacağı belirtildi. Bruce Wayne’in tasarladığı yeni Flash kostümünün ve Flash ile Batman (Michael Keaton) yer aldığı iki konsept tasarımı yayımlandı. Ezra Miller’ın The Flash süper kahraman ismini Crisis on Infinite Earths crossoverında karşılaştığı Grant Gustin’in Flash’ından aldığını açıklandı. The Flash filminin 2022 yazında vizyona girmesi planlanıyor.

Bu arada Flash dizisinin 7. sezon fragmanını aşağıda görebilirsiniz.

The Suicide Squad

The Suicide Squad oyuncu kadrosu ve karakterlerini tanıtan bir video ile kamera arkasından görüntülerin yer aldığı bir video yayımlandı. Filmde yer alacağı söylenen Taika Waititi’nin rolü ise hala açıklanmadı. Filmin 2021 yazında sinemalarda yayımlanması planlanıyor.

Oyuncu kadrosu şu şekilde:

Viola Davis – Amanda Waller

Joel Kinnaman – Rick Flag

Michael Rooker – Savant

Flula Borg – Javelin

Margot Robbie – Harley Quinn

David Dastmalchian – Polka-Dot Man

Daniela Melchior – Ratcatcher 2

Idris Elba – Bloodsport

Steve Agee – King Shark

Mayling Ng – Mongal

Peter Capaldi – The Thinker

Alice Braga – Sol Soria

Pete Davidson – Blackguard

Nathan Fillion – TDK

Sean Gunn – Weasel

Jai Courtney – Captain Boomerang

John Cena – Peacemaker

BATMAN Çizgi Roman

Oscar ödüllü senarist John Ridley’nin yazarlığını ve Nick Derington’ın çizerliğini üstleneceği 4 sayılık yeni bir Batman mini serisi yayımlayacağı duyuruldu. Lucius Fox ve ailesine odaklanacak bu çizgi romanda Batman’ın %47 ihtimalle beyaz olmayacağını açıklandı. Ladrönn’un çizimiyle çizgi romana ilk bakış yayımlandı.

MILESTONE

Milestone (Art: Denys Cowan)

Milestone geri dönüyor. Static Shock karakterinin yeni dijital çizgi romanı Şubat 2021’de başlayacak. Ayrıca Static Shock live action filmi için çalışmalara başlandığı duyuruldu.

The Snyder Cut of Justice League

https://www.youtube.com/watch?v=mlCp6PAw9Cg

Zack Snyder’ın uzun süredir beklenen Justice League filminden ilk resmi fragman yayımlandı. Toplamda 4 saat sürecek olan film, her biri bir saatten oluşacak dört bölüm halinde 2021 yılında HBO Max platformunda yayımlanacak. Filmde yalnızca önceden çekilmiş görüntülerin kullanılacağı, orijinal oyuncu kadrosuyla herhangi bir yeniden çekim olmayacağını açıklandı.


Black Adam

Black Adam filminden konsept tasarımların yer aldığı bir video yayımlandı. Filmde Justice Society of America ekibinden Atom Smasher, Hawkman, Dr. Fate ve Cyclone’un yer alacağı, Atom Smasher karakterini ise Noah Centineo’nun canlandıracağı açıklandı. Black Adam’ın 22 Aralık 2021’de vizyona girmesi planlanıyor.


Titans

Dizinin 3. sezonunda Barbara Gordon, Dr. Jonathan Crane/Scarecrow ve Red Hood karakterlerinin yer alacağı açıklandı. Barbara Gordon’ı Batgirl olarak değil, Gotham Police Departmanı’nda komiser olarak izleyeceğimiz belirtildi.


Aquaman

Aquaman’in ikinci filminin daha ciddi bir yapıda olacağı ve günümüz ile daha bağlantılı olacağı açıklandı. Patrick Wilson’ın Ocean Master rolüyle geri döneceği duyuruldu.


Shazam!

Shazam! devam filminin adı resmi olarak Shazam! Fury Of The Gods olarak açıklandı. Filmden resmi olmayan bir afiş yayımlandı.


Suicide Squad: Kill the Justice League

Batman Arkham oyunlarının ana geliştiricisi olan Rocksteady Studios’un uzun zamandır beklenen bir sonraki oyunu Suicide Squad: Kill The Justice League için bir fragman yayımlandı. Arkham evreniyle bağlantılı oyunda ana karakterlerimiz Harley Quinn, Captain Boomerang, Deadshot ve King Shark, zihni kontrol altında olan Justice League’i yenmeye çalışıyor. Açık dünya düzeninde olan oyun, Metropolis’te geçen oyun tek başına veya dört oyuncuya kadar co-op modunda oynanabilecek. Suicide Squad: Kill The Justice League, 2022’de PS5, Xbox Series X ve PC için piyasaya sürülecek.


The Batman

Matt Reeves’in The Batman filminden ilk fragmanını izledik. Fragmanda Robert Pattinson’ın Batman’i, Zoe Kravitz’in Selina Kyle’ı (henüz Catwoman değil), Colin Farrell’ın Penguin’i ve Jeffrey Wright’ın Komiser Jim Gordon’ı yer alırken, Paul Dano’nun canlandırdığı The Riddler karakterini de arka planda duyabiliyoruz.

Batman’in kariyerinin henüz ikinci yılında olduğu ve daha çok dedektiflik yönüne odaklanılacak olan film ile ilgili olarak sadece %25’inin tamamlandığı da belirtilmiş durumda. Matt Reeves, film için Batman: Ego çizgi romanı ile Chinatown ve Taxi Driver gibi filmlerden ilham aldığını belirtti.

Reeves, HBO Max için hazırladığı Gotham PD serisinin film öncesinde Batman’in birinci yılında geçeceğini de açıkladı. The Batman filminin 1 Ekim 2021’de vizyonda olacak.