DC, ‘Being Super’ İle Supergirl’ün Kökenini Tekrar Ele Alacak

DC,  Supergirl: Being Super adında, Kara Zor-El’in orijinal hikayesini yeniden gözden geçiren, yeni bir çizgi roman mini-serisini duyurdu.

Being Super, geçen yılın  Superman: American Alien’ıyla benzer şekilde, sürekliliğin dışında, Supergirl’ü şekillendiren yıllara dair bir hikaye. 4 bölümlük seriyi Mariko Tamaki (This One Summer) yazacak. Çizimlerini ise DC’den Joelle Jones (Ladykillers) yapacak.

Supergirl: Being Super Kara Zor-El

Seriyi ilk olarak The Hollywood Reporter duyurdu. Tamaki  siteye yaptığı açıklamada Being Super’in, sıradan bir süper kahraman köken hikayesi olmayacağını söyledi ve şu açıklamalarda bulundu.

“Ben John Hughes’lu zamanlardan geliyorum,oldukça yaşlıyım ve bu benim gençlik yıllarından bahsederken kullandığım referans. Burada olan şey bir nevi, birinin hayatına bir hafta sonu için dahil olmak ve o zaman aralığında olan şeyleri anlatmak. Buna rağmen, eğer bir süper kahramandan bahsediyorsak doğal olarak Kanada’da yaşayan sıradan bir çocuğun başına gelenlerden 10 kat daha fazlası söz konusu oluyor.’’

Tamaki  ayrıca, BOOM! Studios’tan Lumberjanes’ın projede güçlü bir etkisi olduğuna dikkat çekti.

supergirl being super

Her iki yaratıcı da  Being Super’in yeni okurlara ulaşmasını arzu ediyorlar. Jones bu konuda:

“Hikaye anlatım biçiminin farkında olmaya çalışıyorum ve kendimi, ilk kez çizgi roman okuyan insanların yerine koymaya çalışıyorum. Bunun ötesinde, insanları heyecanlandıran ve insanların okumak isteyeceği bir şeyler ortaya koymak istiyorum.”

Sitemizde daha çok çizgi roman haberi bulmak için COMICS FAN kategorimizdeki Çizgi Roman Haber bölümünü ziyaret edin