Marvel Aktörü Ben Affleck’in Filminde Robin’i Oynamak İstiyor

Ben Affleck, kendi solo Batman filmi için hazırlıklara başlamışken, Tim Drake rolü için oldukça istekli bir isim ortaya çıktı.


Ben Affleck’in yaklaşan Batman solo filminde Robin’in olup olmayacağı belli değil  ama eğer olursa en azından bir aktör, hem de akılda kalıcı spesifik bir Robin olarak bu rolü oynamaya hazır. Newsarama‘nın haberine göre Disney’in Marvel animasyonlaştırılmış filmi Big Hero 6’da Hiro’yu seslendiren aktör Ryan Potter, filmde Tim Drake’i oynamakla oldukça ilgili.

Aktör: “Tim Drake bunun için gerçekten çok iyi bir seçim.” şeklinde bir tweet attı.

ryan-potter Robin

Potter Ben Affleck’e bir tweet atarak: “Asyalı-Amerikalı Tim Drake, Justice League ekibine çeşitlilik katacaktır.’’ yazdı. Ardından şaka olarak Wikipedia’da kendisini Drake olarak yazdı ve bu rol için savaşacağını, bu süreçte hayranlarından gelen desteğe teşekkür ettiğini ekledi.

Seslendirme sanatçılığının yanı sıra Potter başarılı bir savaş sanatları sanatçısı ve Nickelodeon’ın Supah Ninjas’sında rol aldı.

Batman v Superman: Dawn of Justice’da Robin kostümü görünmüştü ama Joker tarafından tahrip edilmişti. Bu, çizgi romanlardaki Jason Todd gibi Robinlerden birinin öldüğüne işaret ediyordu.