Bir Oyun Daha Çizgi Romana Uyarlanıyor; HORIZON ZERO DOWN

Titan Comics, Guerilla Games tarafından yapılan popüler video oyunu Horizon Zero Down ile ilgili yeni bir çizgi serisi yaptıklarını duyurdu. Hatta daha iyisi var! Horizon Zero Game’in senaryosunun yazarı Anne Toole çizgi seride de yazar olarak çalışacak. Bu yeni başlayacak olan seri Free Comic Book Day’de ücretsiz bir kopya ile yayınlanmaya başlayacak.

Çizgi seri ile ilgili edindiğimiz bilgilere göre çizgi serideki hikayelerin oyunun sonlandığı yerden sonrasını konu alacak. Belki de bu seri ile oyunun ikincisinin nasıl olacağını az çok anlayabiliriz. Mükemmel doğal güzellikleri ve hakimiyetin heybetli makinelerde olduğu çok uzaktaki bir Dünya’ı keşfedeceğiz bu seride. Talanah, Avcılar Kulübünün Sunhawk’ı, en güvendiği arkadaşı olan Aloy’un kaybolmasından sonra onu bulmak için çabalamaktadır. Vahşi hayatta yeni bir tehlike baş gösterdiğinde Talanah özüne geri dönüp bir avcı olarak bu yeni tehlikeyi avlamaya çalışacaktır.

horizon zero down
Horizon Zero Down (Titan Comics)

Belki bilmeyenler vardır diye söylüyorum Free Comic Book Day (Ücretsiz Çizgi Roman Günü) birçok çizgi roman dükkanının yer aldığı ve çok farklı türlerde çizgi romanların ücretsiz olarak oraya gelenlere verildiği bir etkinlik. Bu çizgi romanlar bu olaya özel basılır ve çoğu zaman da yeni çıkacak olan serilerin reklamı niteliğinde olur. 2020 yılındaki Free Comic Book Day 2 Mayıs 2020’de düzenlenecek. Horizon Zero Down markasının bu şekilde bir çizgi seriye dönüşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?