Bir Devrin Sonu: ALAN MOORE Çizgi Roman Yazarlığını Bırakıyor!

Screen Rant’ın haberine göre Watchmen, V for Vendetta, Swamp Thing, Batman: The Killing Joke, From Hell gibi muhteşem çizgi romanların altında imzası olan, özellikle DC için yaptığı işlerle tanınan efsanevi İngiliz yazar Alan Moore çizgi roman yazımından emekli oldu.

Daha önce The Guardian’a verdiği bir röportajda güncel olarak üzerinde çalıştığı çizgi roman serisi olan The League of Extraordinary Gentlemen‘ın son sayısı ile çizgi roman yazımından emekli olmak istediğini söyleyen Moore’un bu serisinin son sayısı The League of Extraordinary Gentlemen, Volume IV: The Tempest‘ın geçtiğimiz gün raflardaki yerini alması 20 yıllık serinin sonu ve Moore’un çizgi romanlardan emekliliğinin başlangıcı oldu.

Alan Moore

2016 yılında verdiği röportajda Alan Moore şunları söylemişti: ”The League of Extraordinary Gentlemen’ın tamamlanacak son bir kitabı daha var. Bundan sonra, geleceğin bir noktasında belki garip, küçük bir çizgi roman yapsam da çizgi romanlarla işim bitti. Yeterince çizgi roman yazdım. Elimden geleni yaptım. Çizgi roman yazmaya devam edersem fikirler acı çekecek, daha önce yazdıklarımla tekrara düştüğümü göreceksiniz ve sanırım sizler ve ben bundan daha iyisini hak ediyoruz.”

Yazarın DC için yaptığı birçok harika eseri severek okumuştuk. Siz de bu habere dair fikir ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum kutusuna bırakmayı unutmayın. Çizgi roman dünyasından yeni gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.