ADAM WARLOCK KİMDİR? – Marvel Comics Karakter Tanıtımları

Marvel karakterleri içinde genetik olarak yaratılmış yaşam olan Adam Warlock karakterini bu yazımızda tanıtıyoruz.

Gerçek Adı: Adam Warlock

Meslek: Avenger: Dünyaların Kurtarıcısı

Kökeni: Counter-Earth (Karşı Dünya)

Boyu: 1.87 m

Ağırlığı: 108 kg

Göz Rengi: Beyaz

Saç Rengi: Sarı

İlk Görünüm: Fantastic Four #66 (September 1967)

Adam Warlock’un Güçleri Nelerdir?

adam warlock

Warlock’un vücudu, gücünü, dayanıklılığını ve iyileştirme güçlerinin artıran kozmik enerjiyi hapsedebilir ve bu enerjiyi yerçekimini azaltmak ve uçmasını sağlamak için kullanır. Ayrıca ellerinden enerji patlamaları yansıtır.

Adam Warlock, ENCLAVE olarak bilinen bir grup bilim insanının genetik eseriydi. O dünyayı fethetmeyi planladıkları yenilmez bir ordu olacağını umdukları şeyin prototipiydi. Warlock kozasında şekillenirken yaratıcılarının planlarına kulak misafiri oldu. Yumurtadan çıktığında yaratıcılarının onun için yaptığı planlara uymayı reddederek onlara isyan etti, üslerini yok edip uzaya çıkmak için kozmik güçlerinin kullandı. 

High Evolutionary

Warlock, evrimi nasıl kontrol edeceğini öğrenmiş ve “Karşı-Dünya” adlı yapay bir dünya yaratan bir insan olan High Evolutionary ile tanıştı. Kötülükten arınmış bir gezegen yaratmayı umuyordu ama Man-Beast bu saf dünyaya kötülüğü getirdi. High Evolutionary, Warlock’a ruhları başka bir boyuta çekebilecek Ruh Taşını (Soul Gem) verdi ve Warlock, Man-Beast ile savaştı. Ancak sonunda Warlock, Karşı Dünya’da ( Counter-Earth) kötülüğü yenemedi ve başka bir yerde iyilerle savaşmak için ayrıldı. 

The Magus

Warlock daha sonra onu ölümcül şekilde yaralayan Thanos ile savaştı. Warlock’un ruhu, Thanos’u Sonsuzluk Eldiveni’nden uzak tutmak için bir kez daha savaşmak için enerji verene kadar uzun yıllar barış içinde yaşadığı Ruh Taşına çekildi. Bu ikinci zaferden sonra Warlock, Sonsuzluk Taşlarını güvende tutmak için Infinity Watch adlı bir grup kurdu. 

 Annihilation Wave’de öldürülen insan sayısından gelen tepki, Warlock’u komaya soktu. Ancak Quasar (Phyla-Vell) ve Moondragon, Phalanx ile savaşmasına yardım etmek için onu canlandırdı. Daha sonra yeni Galaksinin Koruyucularına katıldı. Ama zaman çizgisine verilen hasarı onarmak için Magnus oldu ve öldürüldü. Tüm bunlardan sonra yeniden doğan Warlock, sonszluk taşlarını korumak için yeni bir Infinity Watch’a katıldı.  

Temel Hikâyeler

Amerikalı çizgi roman yazarı ve sanatçısı olan ve Marvel Comics’de Thanos, Drax the Destroy, Gamora, Shang-Chi gibi karakterlerin yaratıcı Jim Starlin tarafından yazılan Ağustos 2002’den Ekim’e kadar yayınlanan Infinity Abyss adlı altı sayılık mini çizgi roman serisinde Adam Warlock, Titan Thanos’un her biri kendi DNA’sının klonu olan, Profesör X, Doctor Strange, Gladiator, Iron Man ve Galactus gibi karakterlerden oluşan ve diğer varlıklar üzerinde modellenen beş başarısız genetik deneyi merkeze alıyor. 

 The Enclave ( İlk olarak Fantastik Dörtlü’nün Eylül 1967’de #66. sayısında görünen Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan diktatörce düşünen bilim adamlarının bulunduğu grup.) Dünya’ya hükmetmek için başka bir Warlock yaratır. Ancak Jane’in zihninde gerçek Adam Warlock tarafından şefkatini öğretmek için oraya yerleştirilen bir illüzyon olduğu ortaya çıkar. 

 Birkaç Not:

 1- Quasar ve Moondragon tarafından uyandırılan Warlock, Annihilation hikâye yayınında “Kree’nin Kurtarıcısı” olarak kaderini gerçekleştirmek için iyileştirici kozasından fırlar. 

 2- Adam Warlock ilk başta basitçe “O” olarak biliniyordu. 

 3- Yeniden doğuşundan sonra gelişen Warlock, maddeyi, enerjiyi ve ruhları kontrol eder. Işınlanmasına izin veren metafizik kuantum enerjisini –büyüyü- kullanma yeteneğini geliştirir. ( Kaynak: Marvel internet sitesi

 4- Adam Warlock, yalnızca dünyadaki en güçlü kahramanlardan birisi değil aynı zamanda tüm kozmosun en güçlü kahramanlarından birisidir de. Çok sayıda sihirli yeteneğe sahip olan Warlock’un en büyük düşmanı ise gelecekteki kötü niyetli benliği olan The Magus’tur.