Kore Müzik Aletleri İle Rock Klasiklerini Dinlemeye Ne Dersiniz?

Kore Müzik Aletleri

Arkanıza yaslanın ve  Luna Lee‘nin 1500 yıllık Kore müzik aletleri mükemmel şekilde icra ettiği, Stairway to Heaven,” “Voodoo Child,” “Back in Black,” ve  Adele’in “Hello” şarkılarını dinlemenin keyfini çıkarın.

Gayageum, Japonya’nın koto’su ve Çin’in  guzheng’i gibi telli ve uzun bir geleneksel çalgı aleti. Bazıları için bu tarz bir çalgının sesiyle bazı şarkıları ilişkilendirmek zor olabilir ama bir karara varmadan önce Koreli müzisyen  Luna Lee’den  Adele’in “Hello” şarkısını dinlemelisiniz. Bu kayıtta Luna iki performansı birleştirmiş; gayageum’un Adele’in sesini taklit ettiği ve piyano sesini taklit ettiği iki performans birleştirilmiş.

Gayageum’un aynı anda hem piyano hem gitar gibi çok yönlü kullanılması oldukça etkileyici.  Luna Jimi Hendrix’in “Voodoo Child” ve AC/DC’nin “Back in Black parçalarını icra edebilmek için yüksek seslere ihtiyaç duymuş bunu sağlamak için de uzmanlarla çalışarak gayageum’unu elektro hale getirmiş.

Kore müzik aletleri  güzel rock şarkılarına da farklı bir ton katmış.

Kore müziklerini seviyorsanız belki Kore dizileri de ilginizi çekiyordur. O halde sitemizdeki listeyi okumaya ne dersiniz?

Kaynak: Huffington Post Japan