TV Animesi “PERSONA 5 the Animation” Nisan 2018’de Başlayacak

En alttaki yazı: Dünyayı, onlar çalacak.

Popüler RPG oyunu serisi “Persona”nın en yeni oyunu Persona 5’in TV animesi “PERSONA 5 the Animation,” Nisan 2018’de TOKYO MX, Gunma Television, Tochigi Television, MBS, BS11 kanallarında yayınlanmaya başlayacak. Animenin ana karakterinin adı Amamiya Ren. İnternet televizyonu AbemaTV’nin canlı özel programında “TV animasyonu Persona 5’le ilgili çok gizli bilgileri açıklıyoruz! Canlı yayın özel arifesinde Shibuya’da bir şey olacak?!” diye duyurdu.

Key Visual

Animasyon yapımını şu ana kadar pek çok Persona animesini yapmış olan A-1 Pictures yapacak. Yönetmen koltuğunda Shingeki no Kyojin ve PSYCHO-PASS Season 2 gibi serilerin açılışlarında çalışmış Masashi Ishihama yer alacak. Tokyo, Shibuya’da duran Ren’in çizildiği ilk bölüm key visual’ı da yayınlandı. Bundan sonra karakterin ayrı olarak tanıtılması bekleniyor.

Lise ikinin baharında Amamiya Ren Tokyo’nun Shujin Akademisi’ne transfer olur. Bir olay kendisinin Persona kullanıcısı olmasına vesile olur. Yeni tanıştığı arkadaşlarıyla “Kalp Hırsızları”nı kurarlar. Kötü arzularıyla boğulmuş yetişkinlerin çarpık arzularını çalarak onları değiştirirler. Bir yandan da şehirde ardı ardına kafa karıştırıcı, sinirlerin kontrolden çıkma vakaları gerçekleşmektedir. Amamiya, Tokyo metropolisi olarak da bilinen sahnede lise öğrencisi olarak günlük hayatını sürdürürken okul dışındaki gizli Kalp Hırsızları faaliyetlerine devam eder. Büyük pikaresk romanın perdesi kesilerek indirilir.

Ayrıca Android ve iOS uyumlu Persona resmi destek uygulaması “PERSONA O.A.”nın çıkışı da kesinleşti. Ayrıca bu sefer özel program olarak yayınlanan AbemaTV canlı yayınının Şubat’tan itibaren ayda bir kere yayınlanacak.

Kadro

Eser: Persona 5 (Atlus)

Hikâye Taslağı: Hashino Katsura

Karakter Taslağı: Shigenori Soejima

Şeytan(Akuma) Dizayn Taslağı: Kazuma Kaneko

Yönetmen: Masashi Ishihama

Seri Yapımı: Inotsume Shinichi

Karakter Dizaynı: Ishikawa Tomomi

Müzik: Shoji Meguro

Animasyon Yapımcısı: A-1 Pictures

Seslendirenler

Amamiya Ren: Fukuyama Jun

Sakamoto Ryuji: Miyano Mamoru

Takemaki Anne: Mizuki Nana

Morgana: Ōtani Ikue

Kitagawa Yūsuke: Sugita Tomokazu

Kaynak: oricon.co.jp

Anime haber ve makaleleri.