Tengen Toppa Gurren Lagann Tv Animesi Yeniden Yayınlanacak

Tengen Toppa Gurren Lagann: Restart projesinin resmi web sitesi, Tengen Toppa Gurren Lagann Tv animesinin 27 bölümünün Niconico’da yayınlanacağını duyurdu. Animenin ilk 15 bölümü şu anda animenin kanalı Niconico‘da gösterilmeye devam ediyor ve kayıtlı kullanıcılar için bu bölümler 1 Nisan’a kadar ücretsiz olacak. Yine kayıtlı kullanıcılar 17-27 arası bölümleri de ücretsiz olarak 1 Ekim’e kadar izleyebilecekler.

restart


Buna ek olarak seri Japon mobil uygulaması ComiComi ile birleşecek ve uygulama kullanıcıların sosyal medya üzerinden gönderebilecekleri genel görsellere erişim imkanı sağlayacak.
Japonya’da daha çok Tengen Toppa Gurren Lagann olarak bilinen Gurren Lagann,yapımcılığını Aniplex and Konami’nin üstlendiği, Gainax’ın da animeleştirdiği bir Tv anime serisi. Seri Japon televizyonu Tokyo Tv’de 1 Nisan-30 Eylül 2007 tarihleri arasında 27 bölüm olarak gösterildi.

Tengen Toppa Gurren Lagann Animesinin Hikayesi:
Uzak bir gelecekte insanlar yeraltındaki derin mağaralarda yaşamaktadırlar, dünyadan uzakta,gökyüzü ve yıldızlardan habersizce…

Jiha adında bir kasabada, kazıcı olarak çalışan utangaç çocuk Simon, kazısı sırasında parlayan garip bir nesne keşfeder. Bir çift şık güneş gözlüğü takan ve güneşe tutkun olan Kamina ile birlikte, Gurren Brigade ile bir çeşit kardeşlik bağı kurarlar ve köyden kaçmak için birlikte çalışmaya başlarlar. Kaçmak için mağaranın tavanını kırıp yüzeye ulaşmaya çalışmaktadırlar çünkü çıkışın orada olduğunu düşünmektedirler.

Köyün yaşlısı bunu saçma bulur ve Brigade’i cezalandırır. Yukarıdaki dünyadan tüm köyü tehdit eden bir tehlike geldiğinde, köyü kurtarmak Simon, Kamina, büyük bir silahı olan Yoko adlı bir kız ve küçük ama sağlam robot Lagann’a kalacaktır.