Sakurasou No Pet Na Kanojo 112

Sakurasou No Pet Na Kanojo: SAKURA AĞAÇLARI ALTINDA | Anime İncelemesi

Merhaba, en sevdiğim animelerden biri olan Sakurasou No Pet Na Kanojo animesinin incelemesini yapacağım. Merak etmeyin spoiler olmayacak, keyifli okumalar dilerim 🙂

Sakurasou No Pet Na Kanojo Hikayesi

Ana karakterimiz Sorata tam bir kedi aşığıdır. Kedilerin sokakta kalmasına dayanamadığı için onları gizlice okulun yurduna alır. Yapılan uyarılara aldırış etmeden kedileri yurda almaya devam eden Sorata’ya iki seçenek sunulur; ya kedilerin hepsini sokağa bırakıp yurtta kalmaya devam edecek, ya da kedilerle beraber sakurasou yurduna gidecek. Sakurasou yurdu sorunlu, tembel ve huysuz öğrencilerin kaldığı ve kimsenin gitmek istemediği bir yurt olmasına rağmen Sorata, kediler ile birlikte bu yurda gitmeyi seçer. Yurtta kalmaya başladığı ilk zamanlarda çok zorlansa da sonrasında Shiina’nın da yurda gelmesi ile birlikte Sorata’nın hayatı tamamen değişecek, Sakurasou yurdunda en mutlu zamanlarını yaşayacak, her günü dolu dolu geçecek ve yurttaki herkesi ailesi gibi görecektir.

Sakurasou No Pet Na Kanojo gerek karakter çeşitliliği ve kalitesi ile, gerek hissettirdiği duygular ile benim favori animelerim arasına girmeyi başardı. Bu anime başkaldırış anlatıyor; sisteme, insanlara, topluma ve hatta kendine bile. Sadece bununla da sınırlı değil, bir başkalaşım hikayesidir Sakurasou No Pet Na Kanojo; günden güne değişen doğruların, düşüncelerin ve benliğin başkalaşımı. Kaybetmeyi anlatıyor bu anime, normal bir insanın dahi bir insana yetişmek için verdiği mücadeleyi ve bu yolda verdiği kayıpları… Tüm bunları kaliteli müzik ve seslendirmen seçimi, başarılı atmosferi ile harmanlayarak mükemmel bir eser ortaya koymayı başarıyor.

Müzikler ve Seslendirme

Sakura ağaçlarının pembeliğine uyan, harika müzik seçimleri yapılmış. İzleyiciyi eğlendiren ve tatlı duygular bırakan hoş müziklere sahip olduğunu söyleyebilirim. Buraya da açılış şarkısını bırakıyorum 🙂

Seslendirme kısmında ise izlerken sesi beni rahatsız eden bir karakter olmadı, karakterlerin seslendirmeleri oldukça başarılı. Özellikle Shiina karakterinin seslendirmesi mükemmel diyebilirim.

Shiina

Yorumum

Yaşamdan kesitler, romantizm, komedi veya okul türlerinden en az birini seviyorsanız kesinlikle izlemenizi öneririm. Bölümler ilerledikçe siz de Sakurasou yurdunun bir parçası haline geliyorsunuz, anime bu duyguyu başarılı bir şekilde hissettirmeyi başarıyor.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, attack on titan felsefesi yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek üzere, elveda!

Duvarı nem, insanı Chika Fujiwara ile evlilik yıkar.