Orange Mangası Animeye Uyarlanıyor

Romantizm-Bilim Kurgu mangası olan Orange‘ın kendi internet sitesinde yayınladığı haberde, Orange’ın 2016 yaz sezonunda animeye uyarlancağı açıklandı. Ayrıca sitede uyarlamayı yapacak ekipte yayınlandı.

Yönetmen: Hiroshi Yamasaki (Steins;Gate)
Senaryolaştırma: Yuuko Kakihara (Chihayafuru 2)
Karakter Tasarımı: Nobuteru Yuuki (Sakamichi no Apollon)
Stüdyo: TMS Entertainment,Telecom Animation Film

Yapımın hikayesi;

Bir gün Takamiya Naho on yıl sonra gelecekten gelen, kendisi tarafından yazılmış bir mektup alır. Mektup o gün tam olarak yaşanacak olayları anlatmaktadır. Bu olaylardan biri de Naho’nun sınıfına Naresu Kakeru adında yeni bir öğrencinin transfer olacağıdır. On yıl sonraki Naho mektupta bir çok pişmanlığının olduğunu defalarca belirtir ve geçmişteki Naho’nun doğru kararlar vererek bu pişmanlıkları düzeltmesini ister, özellikle Kakaru ile ilgili olanları. Bundan daha şaşırtıcı olan ise on yıl sonra Kakeru’nun artık onlarlabirlikte olmayacağıdır. Gelecekteki Nahoondan Kakeru’ya gözkulak olmasını ister.

 

Ichigo Takano tarafından çizilen manga, Mart 2012’den Ağustos 2015’e kadar yayın hayatına devam etti. Ayrıca önceden 12 Aralık 2015’de Japonya’da yayınlanmış bir Live-Action filmi bulunmaktadır.

Türk-Alman Üniversitesi'de Kültür ve İletişim okuyorum