ONE-SHOT MANGA Severler İçin 5 MANGA Önerisi

Hepimiz zaman zaman manga okumayı seviyor, uzun soluklu hikayelere kendimizi kaptırıyoruz. Ben de düzenli olarak manga okumaya özen gösteriyorum. Manga dünyası çeşit çeşit manga türleriyle donatılmış durumda. Her okuyucu kendine hitap eden bir tür bulup kendini manga dünyasının içine atabilir. Ben de bu yazıda one-shot mangalarla haşır neşir olan, hayatında hiç one-shot manga okumamış veya manga okumaya nereden başlayacağını bilemeyenler için manga dünyasında yer edinmiş one-shot mangaları sizler için derledim.

Death Note: Tokubetsu Yomikiri

One-Shot Manga
Death Note: Tokubetsu Yomikiri

Death Note: Tokubetsu Yomikiri mangası, ana Death Note hikayesinden yaklaşık 3 yıl sonrasını anlatmakta. Bu hikayede şinigami Ryuk can sıkıntısını dindirmek ve o çok sevdiği elmaları tekrar tatmak için bir kez daha insan dünyasına geliyor. Ryuk lise öğrencisi Minoru Tanaka’nın yıllar önce Yagami Light’ın başlattığı ölüm serisini devam ettirecek kapasiteye sahip olabileceğini düşünüyor ve Death Note’u bir kez daha bir insana emanet ediyor. Her ne kadar Ryuk biraz eğlenip geçmişi yâd etmek istese de defterin yeni sahibi Minoru Tanaka’nın ölüm defteriyle farklı planları vardır.

Tokidori

Tokidori – One-shot Manga

Tokidori romantik manga severleri alıp götüren, listelerde kendine üst sıralarda yer bulabilen, kendini kanıtlamış bir mangadır.

Kalbi zayıflatan ve oldukça nadir bir durum olan Kokuhaku hastalığı, hastaları normalden daha az kalp atışı ve normalden kısa bir yaşam süresiyle bırakır. Hastalığa bir çözüm bulunamamış fakat zamanla gelişen teknolojiyle beraber hastalar kalp atış sayılarını ölçebilir duruma gelmişlerdir. Ana karakterlerimizden Hatsu Takagi işte tam da bu hastalığın pençesindedir.

Hato Ijima, sıradan bir okul gününde yanlışlıkla kıyafetlerini değiştiren Hatsu Takagi ile karşılaşınca onun göğsüne takılı olan kalp ölçüm cihazını görür. Hatsu Takagi, kalp atış sayısının azaldığını ve nabzını yükseltmemek istediği için izole ve olaysız bir hayat yaşadığını söyler. İçten içe hayatının her anını özgürce yaşama arzusuyla yanıp tutuşan Hatsu Takagi’nin arzusunu fark eden Hato Ijima, onun hayattan zevk almasına ve günlerini dolu dolu geçirmesine yardım etmeye karar verir.

Nageku Shinigami

Nageku Shinigami

Nageku Shinigami, 1 bölüm boyunca sizi alıp götüren farklı bir kurguya sahip. romantizm ve fantezi türlerini sevenler için iyi bir manga.

Ana karakterlerimizden Rondo, ölmekte olan insanları öpücükle öldüren bir şinigamidir. Fakat görevine son derece aşina olan Rondo’yu bir sonraki hedefi sıkıntıya düşürecektir. Diğer ana karakterimiz olan Horiuchi Honaka, hayattan zevk alan neşeli bir kızdır fakat kader ölmesini gerektiriyordur. Honaka ile görüşen Rondo’nun, Honaka’nın neşeli kişiliği karşısında dikkati dağılır. Rondo, Honaka ile olan görevini tamamlayabilecek mi?

Hare No Hi

Hare No Hi – One-Shot Manga

Hare No Hi, oğlunun gizli sırrını öğrenen yazar bir babanın hikayesini anlatıyor.

Natsuki’nin babası, oğlunun eşcinsel olduğunu ve ikisinin de hayatlarının farklı olduğunu anlar. Kendisi de eşcinsel olan ve bu yüzden karısından boşanmış, hayatında zorluklar yaşamış olan baba, oğlunu izlemeye başlar ve oğlunun tercihini kabullenir. Geçmişte benzer durumları yaşamış baba, oğluna bazı konularda tavsiye vermeye hazırdır.

Adele To Darius

Adele to Darius – One-shot Manga

Adele To Darius hikayesinin ana karakteri Adele, pazarda satılan ve kötü şartlarda yaşayan bir köledir. Bir gün ülkenin zulüm kralının haremine dahil olmak için satılır. Söylentilere göre kral, gece çöktüğünde bir köle kızı yanına alırsa sabah olduğunda o kızı idam edermiş. Adele, hareme girdikten sonra kralın odasına çağrılan kızların geri dönmediği görür. Kızların zincirlendiği bu kadere karşı çıkmak için Adele, kralın odasına gitmek ve gerçeği öğrenmek için gönüllü olur.

Sizin sevdiğiniz başka One-Shot manga var mı? Eğer varsa görüşlerinizi ve önerilerinizi yorumlara bekliyoruz. Keyifli okumalar…

Diğer anime listeleri için sitemizdeki OTAKU kategorisinde Anime Listeleri kısmına gidebilirsiniz.