HELLRAISER’ın Yeniden Yapımından Pinhead’e İlk Bakış

Hulu, Hellraiser remake’inden ilk fotoğraf yayınlandı. Fotoğrafta korku sinemasının ikonik karakterlerinden Pinhead yer alıyor.

David Bruckner (The Ritual, The Night House) tarafından yönetilecek olan Hellraiser, antik bir bulmaca kutusu aracılığıyla Cenobit adı verilen sadist varlıkları çağıran Riley’in başından geçenleri anlatacak.

Pinhead kadın oldu

İkonik karakter ‘Pinhead’ kadın oldu

Cenobitlerin lideri Pinhead, Jamie Clayton tarafından canlandırılıyor. Doug Bradley, Stephan Smith Collins ve son olarak da Paul T. Taylor’ın hayat verdiği karakter ilk kez kadın olarak karşımıza çıkacak.
Pinhead karakteri yıllar boyunca birçok aktör tarafından canlandırılmış olsa da serinin fanları tarafından en çok sevilen ve en ikonik olmayı başaran Doug Bradley’in Pinhead’i oldu. 

David Bruckner yaptığı açıklamada karakterin Bradley’in versiyonunu taklit
etmek istemediğini söyledi. Bruckner, Doug Bradley’in karakterle yaptığı şeyin
çok ikonik olduğunu ve bilinçli bir şekilde Bradley izlenimi vermek istemediklerini belirtti.

Entertainment Weekly‘nin yaptığı habere göre filmin yönetmeni Bruckner, gösterime girecek olan yeni filmin 1987’deki orijinal filmin birebir bir uyarlaması olmadığını söyledi.

Yönetmen yaptığı açıklamada “Orijinal Hellraiser’ı yeniden yapabileceğinizi hiç düşünmemiştim. Bu çok fazla kendine özgü bir şey ve bence film yapımcıları için tehlikeli bir şey olurdu, bunun üstesinden nasıl gelebilirsiniz ki? Bu Hellraiser evreninde yeni bir hikaye.” dedi.

Hulu’nun Twitter paylaşımında The Masque adında yeni bir cenobit de yer alıyor  

Başrollerini Odessa A’zion ve Jamie Clayton’ın paylaştığı film, 20th Century Studios, Spyglass Media Group ve Phantom Four Films’in ortaklığıyla yapılıyor ve 7 Ekim 2022’de Hulu’da yayınlanması planlanıyor. Filmin Türkiye’de ne zaman gösterime gireceği belli olmasa da Disney Plus aracılığıyla Türkiye’de de yayınlanabilir.

Hellraiser, Clive Barker’ın 1986 romanı The Hellbound Heart’a dayanmaktadır. Kitap, Cehennemlik Yürek başlığıyla 2019 yılında İthaki Yayınları tarafından Türkçe baskısı da yapılmıştır.

Hellraiser’ın konusu

Narsist birisi olan Frank Cotton, insanın yaşamaması gereken zevkleri ve deneyimleri arayan bir kişiliktir.
Bu aramalarının sonunda bulduğu şey kötülüğün temsilcileri olan ve sadece Lamont Konfigürasyonu adlı gizemli bir bulmaca çözdüğünde ortaya çıkan,  acı ve zevk arasındaki farkı söyleyemeyen iblislerdir. Kendilerine Cenobit diyen bu iblisler Frank’ın ruhunu parçaladıktan sonra onları kendi boyutlarına götürür. Fakat Frank onların boyutundan kaçar. Frank, canlıları öldürerek ve yaşam güçlerini onlardan emerek vücudunu yeniden inşa etmeye çalışır.

İlk filmin konusu böyle olsa da seri yeni filmlerle beraber orijinal konusundan epey uzaklaştı ve odak noktasını Cenobitlere –daha doğrusu Pinhead’e- yönelten bir hal aldı.