Your Lie in April’ın Yazarı NAOSHI ARAKAWA Yeni Mangasını Duyurdu

Naoshi Arakawa, salı günü Twitter hesabından Kodansha’nın Haftalık Shōnen dergisinin 43. sayısında ön izlemesi olacak olan Atwight Game adlı yeni bir manga serisi çizdiğini duyurdu. Attığı tweette Atwight Game‘in ana karakterinin çizimini yayınlayan Naoshi Arakawa, manga hakkında başka bir bilgi vermedi.

Arakawa’nın yeni mangası hakkında bilgi paylaştığı tweete ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz...

NAOSHI ARAKAWA
Atwight Game Mangasının Ana Karakteri

Naoshi Arakawa Kimdir?

Doğduğu günün bilinmediği yazar Japonya’nın kırsal bölgelerinde abisiyle birlikte büyüdü. Weekly Shōnen Jump ve Monthly Shōnen gibi manga dergilerini sıkça alan Naoshi Arakawa genç yaştan itibaren mangalarla iç içe oldu.

Fist of the North Star ve Kinnikuman mangalarının aşığı olan yazar, bu mangalardan etkilenerek manga yazarı olmaya karar verdi. Yıllarca yazarlık için çabalayan Arakawa, “Your Lie İn April” serisiyle adını dünya çapında duyurmayı başarmıştır.

Your Lie İn April Mangası

Naoshi Arakawa’nın Yazdığı Manga Serileri

Arakawa’nın ilk ve en popüler manga serisi olma özelliğini taşıyan Your Lie in April mangası 2011’de Kodansha’nın Haftalık Shōnen dergisinde çıkış yaptı ve Şubat 2015’de sona erdi. Kendisinden söz ettirmeyi başaran Your Lie İn April mangası 22 bölümlük bir anime serisine dönüştürüldü. Ayrıca manganın Eylül 2016’da vizyona giren bir live-action filminin de bulunduğunu belirtmemiz lazım.

Your Lie in April’dan sonra Arakawa, Mayıs 2016 Farewell, My Dear Cramer mangasını çizmeye başladı. 2020 yılında sonra eren manga, 2021’in kışında animeye uyarlandı. Ardından filmi de gelen manga serisi Your Lie İn April kadar olmasa da hayranlar tarafından ilgi gördü.