“WOTAKU NI KOI WA MUZUKASHII” Live-Action Serisinin Başrolleri Karşımızda!

Geçtiğimiz temmuz ayında live-action olarak geleceği açıklanan, benim de severek izlediğim animelerden biri olan Wotaku ni Koi wa Muzukashii (It’s Difficult to Love an Otaku) için oyuncu kadrosundan açıklanan isimler var.

Web manganın ardından geçtiğimiz ilkbahar sezonunda 11 bölümlük anime uyarlaması gelen seri için temmuz ayında live-action uyarlamasının da geleceği duyurulmuştu. Şimdiyse başrolleri paylaşacak oyuncular açıklandı. Death Note live-action serisinde ”L” olarak gördüğümüz 24 yaşındaki oyuncu Kento YamazakiHirotaka Nifuji’yi canlandıracak. Sevgilisi kawaii mi kawaii Narumi Momose‘yi ise 26 yaşındaki oyuncu Mitsuki Takahata canlandıracak.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii Cast

Serinin yönetmeni 50 yaşında olan ve Hideaki Sorachi‘nin popüler komedi mangası Gintama‘nın live action yönetmenliğini de yapan Yuichi Fukuda olacak. Yönetmenimiz önceden The Disastrous Life of Saiki K live-action (2017) yapımında Yamazaki ile, Hentai Kamen (2013) ve Joshi Zu‘da (2014) Takahata ile beraber çalışmıştı. Ayrıca kendisi film yapımları dışında müzikallerde de (Young Frankenstein (2017) ve Bullets Over Broadway (2018)) görev almıştır. Aynı zamanda Wotaku ni Koi wa Muzukashii ‘nin live-action filminde de müzikal sahnelerin olacağını onayladı kendisi. Şunu da söylemek lazım ki mangada müzikal herhangi bir çizim bulunmuyor.

 

Temmuz ayındaki live-action duyurusu için sizleri şöyle alalım:

Eğer manganın konusunu bilmiyorsanız ve mangasına ya da animesine başlamak isterseniz diye konusunu kısaca özetleyelim:

En son ortaokulda birbirlerini görmüş olan otaku Nifuji Hirataka ve fujoshi Momose Narumi aynı şirkette çalıştıklarını keşfetmelerinin ardından beraber zaman geçirir ve çıkmaya karar verirler. İlişkileri nasıl ilerleyecektir?

Siz ne düşünüyorsunuz? Birçok live-action gibi hayal kırıklığı mı olacak, yoksa iyi bir başarı yakalayabilecek mi?

 

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.