‘Laughing Under the Clouds’ Live-Action Filminden Fragman

Kemuri Karakara’nın Laughing Under the Clouds (Donten ni Warau) isimli mangasından uyarlanan live-action filminin resmi sitesinden teaser videosu yayınlandı. Videoya göre film Japonya’da 21 Mart 2018’de vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=r_zDLfroKOE

https://www.youtube.com/watch?v=LE-p1FhRxuA

Filmin oyuncuları ise şöyle:
Sōta Fukushi – Tenka Kumō
Kirato Wakayama – Soramaru Kumō
Renn Kiriyama – Shirasu Kinjō. Shirasu, Kumō Tapınağı’na yaralı bir şekilde geldiğinde Tenka onu iyileştirmiştir. O zamandan beri ikisi yakın arkadaştır ve o da diğer Kumō Kardeşleri’nden biri olup tapınakta yaşamaktadır.
Yūki Furukawa – Abe no Sōsei. Yamainu Ekibi’nin lideridir. Kendisine karşı katı standartları vardır. Dürüst ve inatçıdır. Tenka’nın eski bir arkadaşıdır lakin ekipten ayrıldığı için Tenka’yı hala affedememiştir.
Shunsuke Daito – Seiichirō Takamine. Yamainu Ekibi’nin yardımcı kaptanıdır. Tomomi Iwakura tarafından Orochi’yi bulup öldürmesi için tertip edilmiştir. Geniş bir zanbatō kılıcını kullanır ve takım lideri Abe no Sōsei ona büyük güven duyar.

 

Yūta Koseki filmde orijinal karakter Ren Nagayama’yı oynuyor. Yamainu Ekibi’nin bir üyesidir.
Tomohiro Ichikawa – Rakuchō Takeda. Yamainu Ekibi’nin en yeni üyesidir.
Masaki Kaji – Zenzō Inukai. Yamainu Ekibi’nin en yaşlı üyesidir.
Dünyayı yönetmek için plan yapan Fūma Klanı’nın ninjaları (soldan sağa doğru) Ryuuya Wakaba – Kiryū Junya Ikeda – Hayakage Eita Okuno – Raiga Üç karakter de filmin orijinal karakteridir.

Bununla beraber Yūma Nakayama, Chūtarō Kumō karakterini oynayacak.

Katsuyuki Motohiro (Psycho-Pass baş yönetmeni) filmin yönetmen koltuğunda otururken Yuuya Takahashi (Laughing Under the Clouds animesi, Tiger & Bunny, Lupin the Third) ise senaryodan sorumlu.

Laughing Under the Clouds hikayesi Meiji devrinin 11. yılında gerçekleşiyor. Batılılaşma hızının artması ve samuray yasağı yüzünden Japonya’da hükumete karşı duyarsızlık hissi artmaktadır. Hükumet, artan suç oranını azaltmak için yeni bir cezaevi açar. Kumo ailesinin üç kardeşine de bu suçluları yeni ceza evine nakletme görevi verilir ancak maceralar yolda onları beklemektedir.

Karakara, mangayı 2011’de Mag Garden’ın Monthly Comic Avarus dergisinde yayımladı. Manga 2013’te altı ciltle sona erdi. Manga 2014’ye yayınlanan 12 bölümlük bir anime serisine uyarlandı. Ayrıca manganın 2015 Şubat- Mart aylarında sahnelenen bir oyunu da mevcut. Yeni sahne oyunu ise Mayıs – Haziran 2016’da sahnelendi.

Karakara, 2014 yılında Mag Garden’ın “Beat’s” manga sitesinde Donten ni Warau Gaiden (Laughing Under the Clouds – Side Story) isimli devam hikayesini yayınladı. Mangadan anime filmi yapılması için de esinlenildi. Film üçleme şeklinde olacak. Donten ni Warau Gaiden: Ketsubetsu, Yamainu no Chikai (Laughing Under the Clouds Gaiden – Parting, The Oath of the Yamainu) isimli ilk film 2 Aralık’ta vizyona girecek.