Mangadan Canlı Çekime: Kimi Ni Todoke Live-Action Serisi Oluyor

Netflix, çarşamba günü mangasını Karuho Shiina‘nın yazdığı Kimi Ni Todoke serisine dayanan bir live-action dizisi duyurdu. TV Tokyo ve Netflix dizinin ortak yapımcılığını üstleniyor. Kimi Ni Todoke Live-action serisinin Mart 2023’te dünya çapında Netflix’te yayınlanması planlanıyor.

Serinin Oyuncu Kadrosu

Kimi Ni Todoke live-action serisinde Sawako Kurounama karakterini 20 yaşındaki genç aktör Sara Minami canlandıracak. Diğer ana karakter olan Shouta Kazehaya rolünü 22 yaşındaki Ouji Suzuka üstlenmiş durumda.

Serinin yönetmeni Hayato Miyamoto olarak seçildi ve hikayenin senaryosunu Takehiko Shinjou ve Takeo Kikuchi üstlenecek.

Kimi Nİ Todoke-Manga

Kimi Ni Todoke Serisinin Yapım Süreci

Genel olarak shojo türü kitleye sahip bu romantizm mangası, Mayıs 2005’te Bessatsu Margaret dergisinde serileştirilmeye başlandı ve Mayıs 2006 ile Mart 2018 arasında 30 cilt olacak şekilde bir araya getirildi. VIZ Media, Ağustos 2009’da mangayı İngilizce olarak lisansladı ve son cildini Eylül 2018 de yayınladı.

Gelecek olan Kimi Ni Todoke live-action yapımından önce bir de animesi olduğunu belirtmemiz gerekir.

Kimi Ni Todoke animesinin ilk sezonu 2009 Sonbahar döneminde yayınlanmaya başladı ve My Anime List gibi sitelerde olumlu geri dönüşler aldı. Animenin My Anime List sitesinde puanı 8.0’dir.

Kimi Ni Todoke animesinin ikinci sezonu da 2011 Kış döneminde yayınlanmaya başladı ve bu sezon da ilk sezon gibi çok beğenildi. Animenin My Anime List sitesinde puanı 8.0’dir.

kimi ni todoke live action
Kimi Ni Todoke live-action olarak karşımıza çıkacak

Kimi Ni Todoke Serisinin Hikayesi

Sawako Kuronuma, genellikle meşhur korku filmi The Ring‘den korkunç ruh Sadako Yamamura ile benzetilen 15 yaşında bir öğrencidir. Bu benzerlik Sawako ile o kadar özdeşleşmiştir ki okuldaki öğrenciler ona Sawako yerine “Sadako” demeye başlamışlardır. Uzak ve kasvetli görünümünden dolayı yaşıtları Sawako’dan korkmaya başlamış, ondan uzak durmuşlardır. Ancak böyle bir muameleye rağmen Sawako, masum, kibar ve çalışkan bir kızdır.

Arkadaş edinme konusunda çok da başarılı olamayan Sawako, bu konuda çok iyi olan sınıf arkadaşı Shouta Kazehaya‘ya derin bir hayranlık besler. Canlı kişiliği ve mükemmel insan iletişimleri sayesinde Kazehaya, sınıfın en popüler çocuğudur. Daha çok onun gibi olmak isteyen Sawako, Kazehaya ile tanışınca hayatında yeni bir sayfa açmaya çalışırken, daha önce hiç cesaret edemediği yeni şeyleri keşfetmeye çalışır.

Kimi Ni Todoke live-action serisinin şu anlık yayınlanmış bir fragmanı bulunmamaktadır fakat serinin Mart 2023’te Netflix tarafından yayınlanacağı kesin olarak bilinmektedir.