Kabaneri of the Iron Fortress’in Yeni Animeleri İçin Yeşil Işık Yandı

Fuji TV’nin perşembe günü canlı olarak yayınlanan Noitamina Project Unveiling etkinliğinde yeni bir Kabaneri of the Iron Fortress animesinin yapımına başlandığı duyuruldu. Orijinal televizyon anime serisinin direktörü Tetsuro Araki, yeni eserin hazırlandığını doğruladı. Ayrıca iki derleme filminin yanı sıra TV anime serisinden sonraki hikayeyi anlatan bir film çıkacağından da bahsetti.

“Steampunk öğeleri taşıyan hayatta kalma/survival ve aksiyon filmi tadında hikayesi olan seride insanlar “Kabane” olarak bilinen  zombi benzeri varlıkların tehdidine karşı kendilerini korumaya çalışmaktadırlar. Olaylar Hinomoto’daki İstasyon olarak adlandırılan kalelerde geçmektedir.  İstasyonlar arasında  “Hayajiro” olarak bilinen zırhlı lokomotifler ile ulaşım sağlanmaktadır.

https://www.youtube.com/watch?v=5dCJjTExY9k

Bu yapım, yönetmen Tetsuro Araki ve Wit Studio’yu yeniden bir araya getirdi. Code Geass yaratıcısı Ichiro Okouchi senaryosunu yazdığı ve Haruhiko Mikimoto (Macross 7, Gunbuster) özgün karakterleri tasarladığı eserin müzikleri ise Hiroyuki Sawano (Attack on Titan, Aldnoah.Zero)’ya ait.

Kabaneri of the Iron Fortress’in Orijinal televizyon anime serisi 7 Nisan’da başlayıp 1 Temmuz’da sona ermişti. Yeni yapımlar 2018’de bizlerle olacak.