IMDb Puanı En Yüksek Olan 5 Anime Serisi

IMDB

IMDb’yi hepimiz biliyoruz. Daha önce duymayanlar için kısaca özetlemem gerekirse IMDb, filmler, diziler, televizyon programları, video oyunları ve internet içerikleri hakkında bilgiler barındıran bir internet sitesidir. Şuanda IMDb Amazon‘un alt kuruluşu olan IMDb.com Inc tarafından yönetilmektedir. Ayrıca sitede neredeyse 6.5 milyon yapım ve 10.4 milyon kullanıcı bulunmaktadır. Dilerseniz sizde bir IMDb hesabı açıp istediğiniz içerikleri puanlayabilirsiniz.

Ben de bugün sizler için IMDb sitesinde en yüksek puan almış 5 anime serisini derledim. Aldıkları yüksek puanlarla kendilerini dünya çapında kanıtlamış bu 5 anime serisinden en az bir animenin ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Şimdiden iyi okumalar ve daha sonrası için de iyi izlemeler dilerim.

Demon Slayer (Zeintsu)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood (IMDb: 9.1)

Fullmetal Alchemist: Brotherhood, IMDb, My Anime List gibi sitelerin “en iyi” listelerinde hep yukarıda görebileceğiniz serilerdendir. Sadece Japonya değil, tüm dünyayı etkisi altına almış olan bu seriyi milyonlar izlemiş durumda. Anime birçok konuda ders niteliğinde iyi işler çıkarmıştır. Animenin IMDb puanı 9.1’dir.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood Animesinin Hikayesi

Elric hanesinde insan dönüşümünü yasaklayan simya ilkesini görmezden gelen , Edward ve Alphonse felaket bir sonuçla baş başa kalırlar. Alphonse’nin vücudu parçalanırken Edward bacağını kaybeder. Kardeşini kendinden çok seven Edward, kolu karşılığında kardeşinin ruhunu bir zırha bağlar.

Kardeşler, komşuları Pinako Rockbell ve torunu Winry tarafından kurtarılır. Biyo-mekanik mühendisliği dehası olarak bilinen Winry, Edward için protez kol ve bacak yapar. Elric kardeşler, yıllarca süren eğitimden sonra, bir simyacının geleneksel “Eşdeğer Değişim yasalarına” meydan okumasına izin veren güçlü bir mücevher olan Felsefe taşı’nı bularak bedenlerini restore etme arayışına girerler.

Edward’ın şöhretli ona “Fullmetal” lakabını kazandırırken, kardeşlerin yolculuğu onları dünyanın kaderini tehdit bir komplonun içine sokar.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Attack On Titan (IMDb: 9.0)

Son dönemlerin en popüler animelerinden biri olan Attack On Titan, popülerliğini hak eder biçimde birçok “en iyiler” listesinde üst sıralarda yerini buluyor. Verdiği mesajlarla, sorduğu felsefi ve ahlaki sorularla tartışmalara konu olan animenin IMDb puanı 9.0’dır.

Attack On Titan Animesinin Hikayesi

Yüzyıllar önce insanlık Titanlar adı verilen dev yaratıklar tarafından yok olmanın eşiğine gelmiştir. Az sayıda kalan insan ırkı, en uzun devlerden bile yüksek olan duvarlar inşa ederek duvarların ardında korku ile yaşamışlardır. O zamandan 100 yılı aşkın bir süreye kadar hiçbir dev şehre ayak basmamıştır.

Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin insanlığı koruyan duvarın bir kısmını yıkması sonucu başıboş devlerin şehri basmasına ve şehrin felakete sürüklenmesine tanık olurlar ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

Attack On Titan

Death Note (IMDb: 9.0)

Belki de gelmiş geçmiş en popüler animelerden olan ve çoğu anime izleyicisine animeyi tanıtmış olan Death Note, çoğu izleyici tarafından gelmiş geçmiş en iyi anime olarak kabul edilmektedir. Akılda kalan karakterler, senaryosuyla ahlakı, adaleti, iyiyi ve kötüyü sorgulamamıza sebep olan bu animenin IMDb puanı 9.0’dır.

Death Note Animesinin Hikayesi

Yagami Light, üniversite sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light, Japonya’nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya Light’ı huzursuz etmektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çöküşü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır.

Light, normal bir okul gününde, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan deftere doğru yönelir. Defterin üstünde “Death Note” yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. “Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir.” Bunun aptala bir şaka olduğunu düşünen Light gene de, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, adamın birinin anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçluları öldürmeye karar verir fakat karşısında onun kadar zeki dünyanın en ünlü dedektifi vardır.

Death Note

Hunter X Hunter (2011-2014) (IMDb: 9.0)

Hunter x Hunter, “ben uzun anime izleyemem” diyen insanları bile kendine bağlayacak yapımlardandır. IMDb puanı 9.0 olan ve kitlesi tarafından fazlaca sevilen bu anime listedeki diğer animelerde de olduğu gibi dünya çapında popülerleşerek kendini kanıtlamıştır.

Hunter x Hunter Animesinin Hikayesi

Avcılar, kendilerini dünyanın keşfedilmemiş bölgelerini keşfetmekten, nadir eşyaları ve canavarları bulmaya kadar tehlikeli görevleri yerine getirmeye adarlar. Ana karakterlerimiz Gon Freecss, avcı olmak isteyen bir çocuktur. 12 taşındaki Gon’un avcı olma amacı Ging‘i, babasını ve bir avcıyı bulmaktır. Ama avcı olmadan önce, çoğu başvuru sahibinin engelli veya daha kötüsü merhum olduğu yüksek riskli bir seçim süreci olan “Avcı Sınavını” geçmek zorundadır.

Avcı Sınavı sırasında Gon, tıp öğrencisi Leorio Paladiknight, intikamcı Kurapika ve eski suikastçı Killua Zoldyck ile arkadaş olur. Karakterleri birbirinden çok farklı olsa da, ortak bir amaç için bir araya gelirler ve tehlikeli bir dünyaya girmeye başlarlar.

Hunter x Hunter

Cowboy Bebop (IMDb: 8.9)

Şahsen benim de sevdiğim animelerden biri olan Cowboy Bebop, hikayesiyle, karakterleriyle ve bence zamanına göre etkileyici çizimleri ve animasyonlarıyla dünyaya adını duyurmuş serilerden. Animenin IMDb puanı 8.9’dur.

Cowboy Bebop Animesinin Hikayesi

2071 yılında, insanlık galaksi boyunca genişledi ve diğer gezegenleri Dünya’da olduğu gibi yerleşim yerleriyle doldurdu. Bu yeni yerleşim yerleri cinayet, uyuşturucu kullanımı ve hırsızlık gibi sorunlarla boğuşuyor ve galaksiler arası haydutlar, sayıları giderek artan zorlu ödül avcıları tarafından avlanmaya devam ediyor.

Spike Spiegel ve Jet Black, mütevazi bir yaşam sürdürmek için uzayda suçluları takip eden iki ortaktır. Mesafeli tavrının altında, Spike’ın şiddet dolu geçmişinin ağırlığı ona musallat olur. Bu arada Jet, gemileri ile ilgilenirken kendi sorunlu anılarıyla uğraşır. İkilinin arasına dolandırıcı Faye Valentine ve tuhaf çocuk Edward Wong Hau Pepelu Tivrussky IV katılır.

Ekip, aralarındaki bağları geliştirip farklı farklı suçluları yakalamaya çalışırken, “Bebop” ekibinin hayatları Spike’ın geçmişinden gelen bir tehdit tarafından alt üst olur. Bir rakibinin planı çözülmeye devam ederken, Spike yeni kurulan ekibiyle yaşamak ya da eski yaralarının intikamı arasında seçim yapmalıdır.

IMDb
Cowboy Bebop

Listeyi beğendiniz mi? Sizce bu kadar yüksek puanı hak eden başka animeler nelerdir? Yorumlarda belirtmeyi unutmayınız.

Diğer anime listeleri için Otaku kategorisindeki Anime Manga Listeleri alt kategorisini ziyaret edebilirsiniz.