Eiichiro Oda: One Piece’i 5 yıl İçinde Bitirmek İstiyorum

Eiichiro Oda ünlü youtube kanalı Fischer’in Cuma günkü videosuna konuk oldu ve One Piece’i 5 yıl içerisinde bitirmeyi istediğini söyledi. Videoda ayrıca yeni film One Piece Stampede hakkında da konuşuldu.

one piece stampede ile ilgili görsel sonucu

Fischer’ın üyelerinden Ndaho Oda’ya “One Piece (tüm hikayenin) ne kadar süre daha devam edecek?” diye sordu ve Oda “5 Yıl içerisinde bitirmek istiyorum” dedi.

 

Oda Ocak ayında çıktığı Fuji Tv’deki Honma dekka!? adlı programda manga’nın sona yaklaştığını ve “sadece 100 ciltten biraz fazla olacak” demişti. Oda manganın sonunun daha üniversite yıllarından beri aklında olduğunu belirtti. Sunucu Sanma Akashiya Oda’ya hayranlardan birinin serinin sonunu tahmin etmesi durumunda ne olacağını sordu. Eiichiro Oda öyle bir durumda sonunu değiştireceğini söyledi.
(Oda’nın bu açıklamalarından sonra OnePiece.com ve V Jump köşe yazarı Greg Werner hayranları kesin bir bitiş tarihinin belli olmadığı konusunda uyardı.)


Ayrıca Oda Temmuz 2016’da hikayenin %65’ini bitirdiğini söylemişti.
Eiichiro Oda, 1992 yılında henüz lisedeyken Shueisha’nın Weekly Shonen Jump dergisinin yeni mangakalar için verilen Tezuka Ödülü’nü kazanmıştı. One Piece’in serileştirimesi ise 19 Temmuz 1997 yılında başlamıştı. Geçtiğimiz yılda manganın Japonya’da 360 milyon kopyası basıldı. Ayrıca dünya genelinde 42’den fazla ülkede 70 milyon kopyası basıldı yani toplamda dünya genelinde 430 milyon kopyası basıldı.
Manga 41. Japonya Mangakalar Ödülü’nü kazandı. Seri ayrıca 2015 yılında “tek bir yazarın elinden çıkan en fazla kopyaya sahip çizgi roman” olarak Guiness Rekorlar Kitabına girdi.

one piece guinness ile ilgili görsel sonucu