Code Geass’a Devam Serisi Geliyor: Fukkatsu no Lelouch

Code Geass: Fukkatsu no Lelouch

Code Geass Devam Serisiyle Ekranlara Dönüyor!

Evet evet, yanlış okumadınız! Aradan tam 9 yıl geçti ve Code Geass, Code Geass: Fukkatsu no Lelouch ile yani Code Geass: Lelouch’un Dirilişi ile ekranlara geri dönüyor! Ben de olmak üzere birçok animeseverin gönlünde taht kurmuş, aksiyon-mecha türü Code Geass’in yeni projesi, 10. yıl etkinliğinde duyuruldu. Devamını okuyacaksanız ve Code Geass izlemediyseniz, okumamanız tavsiye edilir.

code-geass-fukkatsu-no-lelouch-1

10. yıldönümü nedeniyle yapılan etkinlikte bakalım Code Geass: Fukkatsu no Lelouch hakkında neler açıklanmış:

  1. Bundan önceki iki sezonun özeti niteliğinde üç adet film çıkacak, 2017 yılında vizyona girecekler.
  2. OVA mı, yeni sezon mu, yoksa film mi olacağı konusunda bir ayrıntı verilmedi.
  3. Hikaye ”Zero Requiem” planından birkaç yıl sonrasını konu alacak.
  4. Hikaye paralel bir evrende geçmeyecek, ikinci sezonun devamı niteliğinde olacak. Ve serinin isminden de anlaşıldığı üzere Lelouch olacak.

Gelelim bundan sonrasına. Bu haberi ilk gördüğümde ”Yaşasın be!” desem de, son sezonun aslında ucu açık bitmediği, gayet doyurucu bir şekilde bittiği herkes tarafından söyleniyordu zaten. Ben de öyle düşünüyordum. Lelouch öldü mü, ölmedi mi tartışmaları bu serinin duyurulmasıyla son buldu. Peki tamam ölmedi ama, nasıl dönecek? Seriyi zaten süper bir şekilde noktalamışken, yeni bir aksiyona gerek var mıydı? Code Geass benim bir numaralı animem olduğundan, bu endişeyi taşımıyor değilim. Sizlerin de birazcık taşıdığını tahmin edebiliyorum.

Bakalım Lelouch ekranlara nasıl geri dönecek, bu yeni proje bizleri tatmin edecek mi? Umarım diğer iki sezonu aratmayacak bir proje olur diyelim!

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.