BUNGO STRAY DOGS Animesinin 3. Sezonunda Yeni Bir Karakter

Kafka Asagiri ve Sango Harukawa’nın mangasından uyarlanan Bungo Stray Dogs animesinin 3. sezonunun web sitesinde Kenichi Suzumura’nın seriye Katai Tayama karakterinin seiyuusu olarak katıldığı duyuruldu. Tayama, Kunikida’nın 10 yıldan beridir tanıdığı bir hacker. Silahlı Dedektiflik Ajansı’nın eski bir üyesi olan Tayama, şimdilerde eve kapanık bir şekilde kendi dairesinde yaşıyor.

kataitayama,

Anime önümüzdeki Nisanda gösterime girecek.

Önceki iki sezonda ve filmde yer alan üyeler bu seride de olacak. Takuya Igarashi serinin yöenetmenliğini yapacak, Yoji Enokido senaryoyu yazacak ve BONES’da animasyonda görev alacak.

bungo,

 

GRANRODEO açılış şarkısını, Luck Life kapanış şarkısını seslendirecek. İki grup önceden filmde ve serinin TV animelerinde görev almışlardı.

Manga doğaüstü güçlere sahip edebi figürlerin etrafında oluşan olayları ele alıyor. Örneğin, gerçek hayatta Ryūnosuke Akutagawa, Akira Kurosawa’nın Rashōmon filmine ve Aoi Bungaku Series animesinde Jigoku Hen arcına ilham veren,  kısa hikayelere sahip büyük bir yazardır. Ryūnosuke Akutagawa, Bungo Stray Dogs serisinde ise pelerinini canavar-vari varlıklara dönüştürme gücüne sahip bir karakterdir. Bu yazarlardan bazıları Silahlı Dedektiflik Ajansı’nın üyeleri olarak gizemleri çözerken diğerleri onların yollarına taş koymaya çalışırlar.

Manganın ingilizce dağıtımını Yen Press üstleniyor.