Yaz Aylarında Geçen Sıcak mı Sıcak 7 Anime Önerisi

Biz bu içeriği yazarken yaz aylarının gelmesine biraz daha zaman var ama yine de havalar yavaştan sıcaklaşmaya başladı. Hazır havalar sıcaklaşırken bizleri biraz yaz tatiline özendiren animeler paylaşalım dedik. İşte anime severler için yaza doğru izlenebilecek 7 anime önerisi;

Ano Natsu de Matteru

Untitled-1,

Bölüm sayısı: 12 | Tür: Komedi, Drama, Romantik, Bilim-kurgu- Hayattan Kesitler

Kaito Kirishima, kamerasıyla çekim yaparken sebebi bilinmeyen bir patlama ile yaralanarak bilincini kaybeder. Ertesi gün evinde uyanan Kaito kaza ile ilgili birşey hatırlayamaz.

Aynı gün okula giden Kaito, Ichika Takatsuki adlı kızın da okula yeni transfer olduğunu öğrenir. Arkadaşlarıyla beraber yaz tatili ile ilgili bir film çekmeye karar veren Kaito, Ichika’ya da filmde oynamasını teklif eder. Ichika bu teklifi kabul eder.

Fakat Ichika, bir nedenden dolayı çok tedirgin hareket etmektedir ve sanki bu dünyadan değilmiş gibi davranmaktadır.


One Piece

op,

Bölüm Sayısı: 700+ | Tür: Macera, Komedi, Shounen, Drama, Süper Güçler, Fantastik

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmaları gerektiğini söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gider. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Küçük yaşlardan beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvesi (Akuma No Mi) yemiştir. 3 farklı şeytan meyvası vardır ve bu meyveler yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyve onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır. Yolculuğu sırasında ekibini toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli ve komik maceralara atılacaktır.


Non Non Biyori

nononbiyori,

Bölüm Sayısı: 12 + 12 | Tür: Komedi, Okul, Seinen, Hayattan Kesitler

İlkokula giden Hotaru Ichijou, ailesiyle birlikte Tokyo’dan memleketine taşınmıştır. Farklı yaşıtlardaki 5 öğrencinin bulunduğu yeni okuluna uyum sağlamalıdır.


Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai

anohana,

Bölüm Sayısı: 11 | Tür: Drama, Hayattan Kesitler, Doğaüstü

Jinta Yadomi’nin liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan Meiko Honma(Menma)’nın ölmesiyle dağılır. Jinta, Menma’yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken Jinta Yadomi de içine kapanık asosyal biri olmuştur.
Menma bir gün fiziken büyümüş fakat çocuk gibi davranan haliyle Jinta’nın karşısında belirir. Menma’yı Jinta’dan başka kimse göremez. Jinta bunun yaşadığı stresli hayattan dolayı oluşan bir halüsinasyon olduğunu düşünür; fakat Menma’nın Jinta’dan bir dileği vardır. Eski çocukluk arkadaşlarını bir kez daha bir araya getirmek.


Barakamon

barakamon,

Bölüm Sayısı: 12 | Tür: Komedi, Hayattan Kesitler

Hikayemiz; ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya gönderilen ve genç bir kaligrafi sanatçısı olan Handa Seishu’nun etrafında geçiyor.
Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa, traktörlerle yolculuk etmeye alışmaya çalışırken; birden küçük çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar.
Bakalım Handa bu adada kaligrafi sanatına yoğunlaşabilecek midir?


Shinryaku! Ika Musume

Shinryaku,

Bölüm Sayısı: 12 + 12 | Tür: Komedi, Shounen, Hayattan Kesitler

Ika Musume, insanlığı cezalandırmak ve ele geçirmek için denizden karaya ayak basan sevimli mi sevimli bir istilacıdır. İnsan oğlunun yıllardır denizleri kirletmesi ve bilinçsizce kullanmasının önüne geçmek isteyen Ika Musume bu amaçla denize en yakın bir plaj lokantasını ele geçirip üst olarak kullanmaya teşebbüs eder.Ama işler düşündüğü kadar basit değildir. Bunu çok geçmeden lokantayı ele geçirme girişiminde görecektir.


Free!

free,

Bölüm Sayısı: 12 + 13 | Tür: Komedi, Okul, Spor, Hayattan Kesitler

Hikaye her zaman suya dalmayı ve içinde yüzmeyi sevmiş bir çocuk olan Haruka Nanase’nin etrafında döner. İlkokuldan mezun olmadan önce, o yüzme kulübünün diğer üyeleri Makoto Tachibana, Nagisa Hazuki ve Rin Matsuoka ile birlikte bir yüzme turnuvasına katılmıştır. Zafer elde ettikten sonra, çocukların her biri kendi yollarına gitmiştir.

Zaman geçmiştir, olaysız lise hayatlarının ortasında Rin ortaya çıkar ve Haruka’ya bir maç için meydan okur, Haruka ona ezici gücünü gösterir. Böyle sona ermesini istemeyen, Haruka bir kez daha Makoto ile Nagisa’yı bir araya toplar ve Rei Ryugazaki adlı yeni üyeyi ikna edip Rin’i yenmek amacıyla Iwatobi Lise Yüzme Kulübünü oluşturur.

Bu kadar yaz animesinden sonra sizde sıcak bölgelere tatile gitmek isteyebilirsiniz. Ama cildinizi korumayı da es geçmemeniz lazım. Bu yüzden güneş kremi kullanmanızı öneririz. Güneş kremi hakkında kısa bir bilgi verelim.

Güneş Kremi Ne İşe Yarar

Gün içerisinde güneşe çıkacaksanız cildinizi koruma altına almanız gerekiyor. Cildin nem dengesinin korunması sayesinde cildiniz güneşin zararlı ışınlarından korunacaktır. Güneş kremi seçiminde faktör seçimine de önem verin. Yüksek bir koruma istiyorsanız faktör oranı yüksek olan modelleri seçebilirsiniz. Güneş kremi seçiminde mutlaka marka ürünleri seçmeye özen gösterin. Bu sayede etkili bir kullanım sağlayabilirsiniz. Güneş kremi yüzünüze ve kollarınıza sürülür. Ayrıca tüm vücuda da uygulanabilmektedir. Yüzünüze uygulayacağınız zaman tam bir şekilde yedirilmelidir.

Kimler Tercih Eder

Güneş kremi güneşe karşı alerjisi olanlar tarafından tercih edilir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından korunmak içinde kullanım sağlayabilirsiniz. Günlük kullanım için uygun olan bu ürünleri alacağınız zaman kurumsal satış noktalarını tercih edin. İnternet üzerinden de alım yaparak en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Güneş kremi yaz aylarında tercih edilen ürünlerin başında gelir. Bundan dolayı sizde tercih ederek en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Güneş kremi kullanacağınız zaman cilde tam olarak yaymanız en iyi sonucu almanıza destek sunacaktır.

Detaylı bilgi için; https://www.kozmela.com/gunes-kremleri