Nusret’e ve Tuzlama Şekline Gönderme Yapan Animeler

Dünyaca Ünlü Salt Bae'e Anime Selamı

Kazuya Tuzlama
Kazuya Tuzlama

Nusret Gökçe, Türk kasap, şef ve restoran işletmecisidir. Eti pişirme ve tuzlama şekli nedeniyle “Salt Bae” adıyla anılmaya başlandı ve internette fenomen oldu . 23 işletmesi ve 2 binden fazla çalışanı vardır. Haliyle böylesi bir üne kavuşan Nusret’e her yerde olduğu gibi animelerde de gönderme yapılması kaçınılmazdı. Gelin bu Nusret göndermelerine hep beraber bakalım…

images

1- Tensei shitara Slime Datta Ken (Goblin Tuzlama)

Goblin Tuzlama
Goblin

Tensei shitara Slime Datta Ken, Türkçe olarak “Bir Balçık Olarak Yeniden Doğduğum Zaman” Bir balçığın ana karakter olduğu, buna rağmen komik olan eğlenceli bir yapımdır. Aynı isimli Japon light novel serisinden uyarlama bir anime dizisidir. 2 sezonu, OVA’ları ve Tensura Nikki adıyla Slice of Life (hayattan kesit) türünde bir spin-off’u bulunmaktadır. Bu liste itibariyle ikinci sezon ikinci kısım devam etmektedir. Yukarıdaki tuzlama sahnesi ise Tensura Nikki‘dendir.

2- Black Clover (Chef Tuzlama)

Asta ve Yuno aynı gün yetimhaneye terk edilmiş iki yetimdir. Çocukken birbirlerine meydan okuyup kimin Büyü İmparatoru olacağını görmeye söz verirler. Ne var ki yıllar geçtikçe ikisinin arasındaki fark uçurumlara dönüşür. Yuno’nun büyü konusunda 10 parmağında 10 marifet varken Asta büyü bile kullanamaz. Bu sebeple fiziksel antrenmanlara yönelir. Pes etmek nedir bilmeyen Asta bir gün inanılmaz bir güç elde eder ve iki arkadaş aynı amacın peşinde yola koyulur. Yukarıda gördüğünüz tuzlama sahnesi daha Nusret şöhretinin tam zirvesindeyken animede yerini aldı. Zamanlamasının kusursuzluğu nedeniyle yayınlandığında pek çok izleyiciyi eğlendirdi.

3- Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki (Kazuya Tuzlama)

Kazuya Souma, beklenmedik bir şekilde kendini başka bir dünyada bulur ve bu dünyada insanların bir kahraman beklediğini öğrenir. Ancak Souma kahramanlık olaylarına daha pratik yaklaşmaktadır. Örneğin, ülkenin bozuk ekonomisini yeniden inşa etmek gibi. Prensesle nişanlı olan ve aniden tahta geçen bu gerçekçi kahraman, ülkeyi ayağa kaldırmasına yardımcı olmak için yetenekli insanları bir araya getirmeye çalışır. Fakat savaş veya macera yoluyla değil, idari reformla! 2021 Yaz animesi olan Gerçekçi Kahraman, bu tuzlama sahnesini göstermekte aslında biraz geç kaldı. Yine de bize bu listeyi yapmak için esas esin kaynağı oldu.

4- Chuubyou Gekihatsu Boy (Futaba Tuzlama)

Mizuki Hijiri başka bir okula nakil edilince, tek istediği normal bir okul hayatıydı. Fakat rezil Kahramanlar Kulübü ile tanışınca işler öyle hiç de öyle olmadı. Bu klübün tüm üyelerinin erkek olması yetmezmiş gibi hepsi ayrı birer cins “Chuubyou”dur. Yani 8. sınıf sendromuna sahip umutsuz vakalardı. Yukarıda karizmatik chuubyou oğlanlarımızdan Futaba’yı aşçılık yeteneklerini ünlü tuzlama hareketiyle konuştururken görüyoruz.

5- My Girlfriend is Shobitch (Seiya Tuzlama)

Kaybedecek hiçbir şeyi kalmayan sıradan lise öğrencisi Haruka Shinozaki, güzel, çalışkan sınıf temsilcisi Akiho Kosaka’ya aşkını itiraf eder ve onun sürprizini kabul eder. Akiho flört etmeyi her şeyi ciddiye aldığı kadar ciddiye alır ama tam olarak anlayamaz. Pragmatik bir şekilde çok cinsel aktiviteler önerir. Buraki tuzlama hareketi her ne kadar elle yapılmıyor olsa da Nusret’e gönderme olduğu tartışılmaz ve nispeten daha hijyenik.

-Busenur Yanık