İZLEYİCİLER ARASINDA EN POPÜLER OLAN ANİMELER

popüler olan animeler demon slayer
Demon Slayer - Kimetsu No Yaiba

Merhaba, bu yazımda anime, eğlence, spor, haber ve daha fazlası olmak üzere birden fazla kanala sahip olan AbemaTv’nin yapmış olduğu erkekler ve kadınlar arasında en popüler olan animeler listesini paylaşacağım. Keyifli okumalar dilerim.

Erkek izleyiciler arasında en popüler animeler

5. 86- EIGHTY SIX

Konusu:

San Magnolia Cumhuriyeti, komşu Giad İmparatorluğu ile dokuz yıldır savaş halindedir. Cumhuriyet, imparatorluğun Lejyon olarak bilinen insansız hava araçları tarafından kuşatılmıştır. Yıllarca süren özenli çalışmalardan sonra, Cumhuriyet sonunda tek taraflı mücadeleyi zayiatsız bir savaşa çevirmek için, kendi otonom hava araçlarını geliştirir. Ancak gerçekte kansız savaş diye bir şey yoktur. Güçlendirilmiş duvarların ötesinde Seksen Altı cumhuriyet bölgesini koruyan ve varolmayan Seksen Altı bölgesi yer almaktadır. Terk edilmiş bu bölgenin genç erkek ve kadınları Seksen Altı olarak damgalanır ve insanlıklarından sıyrılıp savaşta bu insansız hava araçlarına pilotluk yapmaya mecmur bırakılırlar.

Shinei Nouzen, savaş alanında genç Seksen Altılıların bir müfrezesinin harekâtlarını yönetmektedir. Vladilena “Lena” Milizé ise özel haberleşme denetimcisidir. Hikâye ilerledikçe Shinei ve Lena karanlık bir sır öğrenirler. San Magnolia Cumhuriyeti ve Giad İmparatorluğu ile savaş aslında göründüğü gibi değildir.

4. MY SENPAI IS ANNOYING

Konusu: Igarashi çalışkan bir iş kadınıdır. İşyerindeki üstü senpai Takeda, onu sürekli sinirlendirmektedir. Ancak kendisini sürekli ona daha da yakınlaşırken bulmaktadır. Igarashi iş, yaşam ve sevgiyi dengelemeye çalışırken her günü komik aksilikler ve romantik anlarla dolar.

3. MUSHOKU TENSEI – Popüler Olan Animeler

Konusu: 34 yaşındaki bir NEET tanımadığı birini trafik kazasından kurtarırken hayatını kaybeder. Öldükten sonra büyülü bir dünyaya Rudeus Greyrat isminde yeni doğmuş bir bebek olarak reenkarne olur. Geçmiş hayatından kendisine kalan bilgisi, tecrübesi ve pişmanlıklarıyla beraber daha önce yaptığı yanlışları yapmadan dolu dolu bir hayat yaşamaya çalışmaya karar verir. Oldukça yüksek büyü güçleri ve yetişkin beyniyle ailesi ve çevresi tarafından bir dahi olarak görülse de içinde hala bir otaku ruhu bulunmaktadır.

2. DEMON SLAYER

Konusu: Antik çağlardan beri ormanların gizlenmiş insan yiyen şeytanlarla dolu olduğu efsanesi süregelmiştir. Bu efsaneler yüzünden kasaba halkı geceleri asla dışarıya çıkmamaktadır. Efsaneye göre bir iblis avcısı geceleri ortaya çıkmakta ve bu kana susamış şeytanları avlamaktadır. Genç Tanjirou için bu efsane yakında gerçeğe dönüşecektir. Tanjirou, babasının ölümünden sonra ailesine bakmaya başlamıştır. Yaşamları bu trajediyle sarsılsa da mutluluğu bulmuşlardır. Ancak bu mutluluk Tanjirou’nun ailesinin katledildiği ve kurtulan tek kız kardeşi Nezuko bir iblise dönüştüğünde bozulur. Ancak Nezuko yine de insani duygular ve düşünce belirtileri göstermektedir. Tüm bunlar Tanjirou’yu şeytanlarla savaşmaya iter ve kız kardeşini yeniden insana dönüştürme arayışına sokar.

1. THE WORLD’S FINEST ASSASSIN GETS REINCARNATED IN ANOTHER WORLD AS AN ARISTOCRAT

Konusu: Dünyanın en başarılı suikastçısı emekliliğinden hemen önce ölünce kendini bir tanrıçanın karşısında bulur. Tanrıçanın dünyası felakete doğru gitmektedir ve bir suikastçının özel becerilerine ihtiyacı vardır. Böylece bu suikastçı, güçlü yeni yetenekler ve onlarca yıllık ölümcül bilgiyle donanmış bir şekilde ikinci hayatına Tuatha Dé suikastçı aristokrat hanesinin genç oğlu Lugh olarak başlar. Görevi: bu dünyadaki en güçlü kişiyi, kahramanı bulmak ve ortadan kaldırmak!

Kadın izleyiciler arasında en popüler animeler

5. MUSHOKU TENSEI

Konusu: Yukarıda bahsettim.

4. MIERUKO CHAN

Konusu: Mieruko sıradan bir lise öğrencisidir, ta ki dehşet verici ve iğrenç canavarları görmeye başlayıncaya kadar! Mieruko’nun hayatı tepetaklak olsa da, korkudan ölse bile, kendisini çevreleyen bu ürkütücü şeyleri fark etmemiş gibi yaparak günlük yaşamına devam eder. Arkadaşı Hana’yı ve kendisini tehlikeden uzakta tutmak için kötünün de kötüsüyle karşılaşacak olsa dahi bu korkuya göğüs germelidir. Komedi ve korkunun bir araya gelişiyle Mieruko-chan, paranormalliklerin karşısında kayıtsız kalarak bunun üstesinden gelmeye çalışan bir kızın hikayesini anlatıyor.

3. VISUAL PRISON

Vampirler yüzyıllardır var olmuşlar ve Kızıl Ay’ın egemenliği altında yaşıyorlar. Yılda bir kez, en güzel şarkıyı söyleyen vampirin Kızıl Ay tarafından büyük bir güçle bahşedildiği görsel bir kei yarışması olan “Görsel Hapishane” gerçekleşir. Yarışmanın ön saflarında ECLİPSE — yerleşik bir düzeni savunan hüküm süren şampiyonlar ve LOST EDEN — en güçlünün yönetmesi gerektiğine inanan bir grup var.

2. WORLD’S FINEST ASSASSIN

Konusu: Yukarıda bahsettim.

1. DEMON SLAYER

popüler olan animeler demon slayer
Demon Slayer – Kimetsu No Yaiba

Konusu: Yukarıda bahsettim.


Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. En sevilen 10 anime karakteri yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek üzere, elveda 🙂

Duvarı nem, insanı Chika Fujiwara ile evlilik yıkar.