EFSANE ANİME SAHNELERİ: ONE PİECE

Merhaba! Efsane anime sahneleri: One Piece yazımda, One Piece serisinin efsane sahnelerini sizlerle paylaşacağım. İşte efsane One Piece sahneleri. Keyifli okumalar dilerim 🙂

1. EAST BLUE ARC

One Piece Sahneleri – Nami ve Luffy

Luffy, yardım et…

Nami

Luffy’nin ”hazinem” dediği hasır şapkasını +1000 bölümlük seri boyunca sadece Nami’ye vermesi desem yeter diye düşünüyorum.

2. ALABASTA ARC

Büyük fedakarlıklar sonrası Alabasta krallığı Hasır Şapka Korsanları’nın ve Prenses Vivi’nin desteği ile Sir Crocodile tiranlığından kurtarılmıştır. Sıra, One Piece serisinin en dramatik sahnelerinden birisi olan bu veda sahnesine gelmiştir…

3. SKYPİEA ARC

Yaşlı amca! Bunu duyabiliyor musun? Altın çan burada, gökyüzünde.

Luffy

Yalancı Noland’ın ölümüne sebep olan altın şehir hikayesindeki şehir aslında yalan değildi. Binlerce metre yükseklikte, gökyüzünde duruyordu. Kami Enel ile mücadelesinden zaferle ayrılan luffy, Noland’ın torunu olan Cricket’i unutmadı ve aralarında binlerce metre mesafe olmasına rağmen altın çana o kadar sert vurdu ki çanın muhteşem sesi yeryüzüne kadar ulaştı.

4. WATER 7 ARC

Tayfasındaki herkesi ailesi olarak gören luffy, tayfanın ilk üyelerinden birisi olan Usopp ile karşı karşıya. Luffy’nin ağlamasından ve Zoro’nun efsane konuşmasından bahsetmiyorum bile!

5. ENİES LOBBY ARC

Yaşamak istiyorum!

Robin

Hasır Şapka Korsanlarının bir üyesi olan Nico Robin idam edilmek üzere Dünya Hükümeti tarafından yakalanmıştır. Ölümünü kabullenmiş bir şekilde idamını beklerken, tayfasının ona olan sevgisinden habersizdir. Luffy, Usopp’a Dünya Hükümeti bayrağını yakmasını söyler ve sonrasında Robin’e dönerek şu cümleyi kurar; ”Yaşamak istediğini söyle!”

6. THRİLLER BARK ARC

Hiçbir şey olmadı!

Zoro

Her biri yaralı durumda olan Hasır Şapka üyeleri, Kuma’nın gelmesi ile birlikte yolun sonuna gelmiştir. Dünya Hükümetinin isteği üzerine Kuma, Luffy’nin kellesini denizcilere teslim edecektir. Tam o esnada Zoro sahneye girer ve ”istediğin bir baş ise, benimkini almana izin vereceğim. Ama Kaptanımız yaşayacak, Luffy korsanlar kralı olacak kişi!” diyerek başını uzatır. Kuma, Zoro gibi gururlu bir kılıç ustasından gelen bu teklifi reddedemez. Sonrasında ise anime tarihinin en efsane sahnelerinden birisi olan sahne yaşanır.

7. MARİNEFORD ARC

267 kılıç yarası, 152 kurşun, 46 top mermisi ve dahası.

Dünyanın en güçlü insanı olan Beyazsakal, tek başına denizcilerin karşısına dikildi ve tayfasını korumak için bir kapı gibi sımsıkı durdu. Ölene kadar yüzlerce kılıç darbesine, kurşuna ve top mermisine maruz kaldı ama kaçmak gibi korkakça bir şeyi kabul etmemesinden dolayı sırtına 1 çizik dahi almadı. Dimdik bir şekilde, yıkılmadan öldü. Ama onu öldüren şey kılıçlar, silahlar veya toplar değildi, evladı olarak gördüğü kişilerin ihanetiydi…

8. WHOLE CAKE İSLAND ARC

Denizin İmparatoru gözümü korkutamaz!

Jinbe

Jinbe, dört Yonko’dan birisi olan Big Mom’ın yanına gelerek onun tayfasından ayrılmak istediğini söyler. Big Mom gülümseyerek, tayfadan ayrılmanın cezasının ölüm olduğunu hatırlatır ve Jinbe’yi öldürmek için karşısına dikilir. Jinbe ise o efsane cümleyi kurar. ”Ben, korsanlar kralı olacak kişinin tayfasına katılmak isteyen birisiyim. Denizin İmparatoru gözümü korkutamaz!”

Listeyi fazla uzun tutmamak için burada bitiriyorum. Daha eklenebilecek onlarca sahne ve arc vardı, onlar da başka bir yazımın konusu olur belki 🙂 Attack on Titan felsefesi yazıma gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, elveda^^

Duvarı nem, insanı Chika Fujiwara ile evlilik yıkar.