Bir Solukta Bitirebileceğiniz 10 Anime Serisi

Anime izleyenler olarak uzun serileri daha çok tercih ettiğimiz doğrudur. Ama ben genelde kısa olan animeleri tercih ediyorum. İşte sizin için derlediğim 10 anime serisi ??‍♀️

《1》 The Way Of The Househusband

Türü aksiyon ve komedi olan bu animeyi Kousuke Oono yazmış ve resimlemiştir. Aslında bir Japon manga serisidir, daha sonradan anime olmuştur. Eskiden bir Yakuza olan Tatsu, karanlık geçmişine rağmen ideal eş kimliğini kazanmıştır. Elinden yemek ve temizlik dahil her iş gelmektedir. Ayrıca komşularla onların korkularına rağmen iyi geçinmekte ve adeta herkesin hayatına güzellik katmaktadır.

Tür : Komedi, Uyarlama

Bölüm Sayısı : 5

《2》 Akame Ga Kill

Ana karakter Tatsumi’nin köyü ağır vergi yükü altında ezilen ve açlıktan yok olmak üzeredir. Tatsumi köyünü açlıktan kurtarmak için ülkenin başkentine gidip kendi savaşçı yeteneklerini kullanarak para kazanmayı amaçlamaktadır. Ancak başkentteki bu macerasının hiç de beklediği gibi gitmeyeceğini çok yakında anlar. 2014’te Tokyo Ghoul animesi ile aynı zamanda çıkmış ve çok ses getirmiş bir animedir. Sadece ilk 2 bölümünü izlemek bile sizi devamını izlemeye ikna edebilir.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Bölüm Sayısı: 24

《3》High-rise Invasion

Lise öğrencisi Yuri Honjo, sayısız gökdelenin asma köprülerle birbirine bağlandığı ve maskeli tiplerin kafaları karışmış bir şekilde kaçmaya çalışan kurbanlarını acımasızca katlettiği anormal bir yerde, abisi ile birlikte uyanır. Fakat abisi başka bir yerdedir. Bu cehennem gibi yerden kurtulabilmek için iki seçeneği vardır: Ya maskelileri öldürmek ya da öldürülmek. Yuri bu sıra dışı dünyayı yok etmek için hayatta kalmayı kafasına koymuştur bile.

Tür : Korku, Gizem, Hayatta Kalma

Bölüm Sayısı : 12

《4》 Kakegurui

Öğrencileri tamamen zengin çocuklardan oluşan özel Hyakkaou Akademisi’nde dersler bittikten sonra perdeler çekilir ve okul bir kumarhaneye dönüştürülür. Akademinin bir geleneği olarak öğrenciler kumar oynamaktadır. Okul içindeki statüleri ders notlarından ziyade kumardaki başarıları ile belirlenmektedir. Altından kalkmayacak kadar borca girenlere ise tasma takılıp evcil hayvan muamelesi edilmektedir. Ve her şey okula Jabami Yumeko adlı kızın gelmesi ile başlar.

Tür : Kumar, Psikolojik, Okul

Bölüm Sayısı : 24

《5》 Kuroko No Basket

Orta okullar arası basketbol turnuvasında, 10 yılda bir geldiği söylenen efsane bir basketbol takımı vardır. Teiko Orta Okulu isimli bu takım beş kişilik basketbol dahilerinden oluşmaktadır ve kimse onlarla baş edememektedir. “Mucize Nesil” olarak bahsedilen bu gençler orta okul dönemi bitince ayrılmış ve her biri başka okula gitmiştir. Beş kişilik yıldız grubunda bir de gölge adıyla bilinen ve kimsenin tanımadığı, sadece söylentilerde yer alan bir oyuncu daha vardır. İsmi Kuroko Tetsuya olan bu oyuncu diğerlerinin aksine basketbolda hiç de ünlü olmayan Seirin Lisesi‘ne gitmeyi tercih eder.

Mucize Nesil‘in oyun tarzından sonra basketboldan nefret eden Kuroko, basketbolun takım oyunu olduğunu ve kazanmaktan çok takım arkadaşlarınla birlikte eğlenmenin esas amaç olduğunu Mucize Nesil‘e kanıtlamak için Seirin Basketbol Takımı‘na katılır. Kuroko‘nun en büyük özelliği hiç dikkat çekmemesidir. Sahada varlığı yokluğu bir olan Kuroko, bu sayede istediği şekilde pas atabilmektedir. Kendisi gibi takıma yeni katılan Kagami Taiga‘da aradığı takım ruhunu hisseden Kuroko, artık Mucize Nesil‘e birlikte meydan okuyacağı takım arkadaşını bulmuştur. Zamanla Seirin Lisesi‘nin diğer takım üyelerinin de çeşitli yetenekleri ortaya çıkınca Kuroko basketbolu yeniden sevmeye başlayacaktır. Geriye sadece “Kuroko’nun Basketbol Tarzını” Mucize Nesil‘e kanıtlamak için turnuvalara katılmak kalmıştır.

Tür: Komedi, Okul, Shounen, Spor

Bölüm Sayısı: 25

《6》 Erased

Satoru Fujinuma, başkalarının hayatını kurtarabilmek için geçmişe yolculuk yapar. 18 yıl öncesinde uyanınca öldürülen sınıf arkadaşlarını kurtarma şansına sahip olur. Seinen türündeki bu anime sizi hem duygulandıracak hem de kendine hayran bırakacak. İşte o animeden bir alıntı ;

“birine inanmak.” bu garip bir ifade, değil mi? sonuçta, bir kişiye gerçekten inandıysanız, “sana inanıyorum” demenize gerek kalmazdı. bu “havaya inanıyorum” demek gibi bir şey . “bir şeye inanmanın” bir yalan olduğunu söylemiyorum ancak “inanmak” gerçekten birine inanmayı istemek için bir umut sözüdür. yani sana inanıyorum demek, aslında sana inanmak istiyorum demektir

Tür : Seinen , psikolojik , dram , doğa-üstü, gizem

Bölüm Sayısı : 12

《7》 Ultramarine Magmell

Dünya’da yeni bitki, hayvan türlerinin yanı sıra mineral kaynakları barındıran Magmell adlı bir kıta ortaya çıkar. Bu kıtadaki zenginliklerden nemalanmak amacıyla insanlar adaya keşifler düzenlemeye başlarlar. Ancak bölgenin barındırdığı bilinmezlik, her gelen insanın üstesinden gelemeyeceği türdedir. Bu bölgede hayatta kalma konusunda üstün yeteneklere sahip oltacı mesleğini yürüten insanlar, belli ücretler karşılığında müşterilerine o adada yardım etmektedirler.

Tür : Shounen, Savaş, Aksiyon

Bölüm Sayısı : 13

《8》 Devilman Crybaby

Sürrealist ve grotesk tarzıyla seyir zevkini katlayan pek güzide bir kısa anime serisi. İblisler yeniden uyanmış ve insanlık karmaşa içindeyken, hassas bir iblis çocuk, gizemli arkadaşı Ryo tarafından kötülüğe karşı acımasız ve kuralsız bir savaşa gönderilir. Aslında mangası ile beraber okunursa oldukça geçmişe dayalı bir animedir. Mangası 70’lere dayanır.

Tür : Fantastik, Dram

Bölüm Sayısı : 10 bölüm

《9》 Ergo Proxy

Dünyada meydana gelen çeşitli ekolojik olaylardan sonra insanların inşa ettikleri kubbe içindeki Romdeau adlı ütopik bir şehirde başlar. Romdeau, otoriter bir yönetimle birlikte katı kuralların hakim olduğu, bu şekilde de barışın sağlandığı gizemli bir şehirdir. Tamamıyla tüketim odaklı, “fabrikasyon insan modeli” oluşturan şehirde, aynı zamanda insanlarla birlikte onlara hizmet etmeleri için tasarlanmış auto-rave denilen robotlar da bulunmaktadır. Aynı zamanda şehrin güvenliğini de sağlayan bu robotların “cogito” adlı virüs sebebiyle cinayet işlemeye başlamasıyla Romdeau’nun “huzurlu” yapısı bozulur ve cinayet davalarıyla ilgilenmesi için ana karakterimiz Real Mayer ve android (auto-rave) ortağı Iggy görevlendirilir. Bundan sonrasında, ana karakterimiz R.Mayer ve ortağı şehrin gizemiyle ilgili pek çok şey öğrenecektir… Depresif bir animedir. Fütürizm izleri taşır, Sömürgeciliğin asla bitmeyeceğini gösterir.

Tür: Bilim kurgu, Doğaüstü, Dram, Postsiberpunk, Korku, Gizem, Macera, Psikolojik

Bölüm Sayısı : 23

《10》 Samurai Champloo

Mugen vahşi, düşüncesiz ve kadın düşkünü bir hayduttur. Jin ise gezgin bir ronin – gizemli, geleneklere bağlı, terbiyeli ve çok güçlü bir savaşçı. Bir tesadüf eseri karşılaşırlar ve dövüşürler; ancak birbirlerini altedemezler ve bu sırada çıkan yangın yüzünden yakalanırlar. İkilinin yolları kendilerini idam edilmekten kurtaran Fuu ile kesişir. Fuu ikisini, kendisine ayçiçeği kokan samurayı bulmasına yardım etmeleri koşuluyla kurtarmıştır. Ve böylece yolculuk başlar…

Tür: Aksiyon, Dram, Komedi, Macera

Bölüm Sayısı : 26