kotaro lives alone

Kotaro Lives Alone – Kotaro Yalnız Yaşıyor | Anime İncelemesi

Kotaro Lives Alone (Kotaro Yalnız Yaşıyor) adında bir animenin incelemesiyle karşınızdayım. Çünkü incelemeye değer bir anime olduğuna eminim.

İlk başta çocuksu görünen bu animenin diğer animelerden farkı yok: Çocuklar için olduğu düşünülüyor ancak anime, çocuklar için değildir. Ana karakter olan Kotaro‘nun dört yaşında olmasına rağmen hayatını kaldırabilmek için yetişkin olmak gerekiyor. Zor bir hayat geçirmiş olan Kotaro‘nun işlendiği bu animenin komedi türünde olduğunu söylemekten gurur duyarım. Sizi hem güldürecek hem ağlatacak bir anime. Umarım gözyaşlarınız altyazıları okumanıza, gülüşleriniz Kotaro‘yu duymanıza engel olmaz.

Kotaro Lives Alone

Shin Karino

Shin, Kotaro‘nun komşusu. Bir manga sanatçısı. Animeyi sevmemi sağlayan karakter. Size kapıyı açacak bir centilmen değil, yine de onu seveceksiniz. Animedeki her karakter gibi sorumluluk sahibi biri. Hem de istisnasız olarak…

Isamu Tamaru

Gösterişli karakterleri seviyorsanız Isamu’yu da seveceksiniz. Hem kıyafetleri hem de hareketleri gösterişli.

Mizuki Akitomo

Bir kadın olarak Mizuki’yi çok sevdiğimi belirtmeliyim. Mizuki ilk başta tatlı bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. Daha sonra bir kadın olmanın zorluğunu yaşadığına şahit oluyoruz. Yazar Mami Tsumura, Mizuki üzerinden kadınları biraz olsun anlatıyor.

Tonosaman

Bir gün spoiler vermek zorunda hissedeceğim aklımın ucundan geçmezdi. Kotaro Lives Alone animesini izleyecekseniz Tonosaman’a hazırlıklı olmalısınız. Tonosaman, Kotaro‘nun en sevdiği animedir. Bu nedenle sık sık karşımıza çıkacak.

Çocuk İhmali – Kotaro Lives Alone

Animede en sık karşımıza çıkan konulardan biri çocuk ihmali. Bu anime bana çocuk ihmali hakkında hiçbir şey bilmediğimi öğretti. Her gün kullandığım internete girip bir kez olsun çocuk ihmalini araştırmamışım. İhmal belirtilerini öğrenmemiş, dolayısıyla etrafımdaki belirtileri görmemişim.

Kotaro karakteri gerçek hayatta karşılaşabileceğimiz bir karakter değil. Ama Kotaro‘nun parçalarıyla karşılaşabiliriz. Kotaro‘da göreceğiniz yardım çığlıkları, gerçek hayatta göreceğiniz çığlıkları duymanızı sağlayabilir.

Bu animenin yapılmasının bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Toplumsal sorunlara değinen bir yanı var ve ben, bu yanı daha önce hiç fark etmediğim için tuhaf hissediyorum. İhmal edilen çocukların yardım çığlıklarını duymak istiyorsanız Kotaro‘yla tanışmalısınız. Belki de daha iyi bir insan olmak istiyorsanız Kotaro‘yla tanışmalısınız.

Yine başrolünde küçük bir çocuk olan Prens Boji’nin olduğu Ousama Ranking animesi hakkındaki incelememizi kanalımıza giderek izleyebilirsiniz.